Zajeďte si na Pardubicko s dětmi. Na kole i na koloběžce…

Pardubicko – Přemýšlíte, kam vzít děti na projížďku nebo kam se vydat jen tak na výlet? Už vás nebaví jezdit na kole stále stejnou trasu? Zkuste to na Pardubicku. Skvěle si to užijete třeba na trase Žamberk – Letohrad vedoucí kolem památkového areálu Nový dvůr.

Vyrazte prozkoumávat krásy na Pardubicko a vyměňte svou obvyklou trasu za něco nového. Ať už pojedete na kole, či vás láká elektrokoloběžka, najdete tu trasy vhodné pro oboje. Navíc je zvládnete i s dětmi a na výlet tak může vyrazit celá rodina. Kterou trasu zvolíte?

Žamberk – Letohrad

Tato trasa má svůj začátek v Žamberku u areálu Pod Černým lesem. Právě tato oblast je velmi oblíbená pro svou nabídku různých aktivit. Cesta pak dále vede k Nekoři. Až dosud je cesta zpevněná silnice, do Letohradu se ale připravte na horskou trasu. Odměnou vám bude krásný areál chráněného památkového areálu Nový dvůr, kde můžete navštívit Muzeum řemesel – jedno z největších v Česku. Zpět do Žamberku vede cesta kolem zámeckého areálu se zámeckým parkem, kterou se vrátíte na začátek celé trasy.

Opatovice nad Labem – Lázně Bohdaneč

Přes kousek Královehradeckého kraje začíná tato trasa v Opatovicích nad Labem, kde se napojíte na stezku 4040 a 4039. Tato trasa vás povede přes Staré Ždanice a Dolany až do Lázní Bohdaneč. Celou trasu tvoři silnice, nemusíte se tedy bát žádného náročného nezpevněného terénu. V lázeňském městě se na chvíli zastavte, odpočiňte si a projděte si město. Pokud nejste příliš unavení, můžete se z Lázní Bohdaneč vydat směrem na Pardubice nebo do Přelouče.

Pardubice – Chrudim

Do třetice to vezměte přímo z Pardubic až do Chrudimi. Tato trasa vede hned několika krásnými vesničkami, jako jsou Nemošice, kde se na chvíli zastavte u řeky Chrudimky – na splavu se vám naskytne krásný pohled. Pak budete přejíždět Tuněchody kolem kostela sv. Jana Křtitele, který tu stojí již od roku 1350. Na cestě zpět si udělejte chvíli na prozkoumání Pardubic. Navštivte Pardubický zámek i Východočeské muzeum. A odejít nesmíte bez ochutnávky pravého pardubického perníku. Ať už se vydáte kamkoliv, věříme, že Pardubicko vás nezklame. Spousty památek, aktivit nebo odpočinek v lázních – každý si tu přijde na své. Tak přijeďte, autem, na kole nebo i na koloběžce.

Zdroj a foto: eVisions Advertising s.r.o.

  •  
  •