Zahájení letního kina bude ve středu 1. července, na programu je snímek Addamsova rodina…

Pardubice – Plánované zahájení letního kina se posouvá na prvního července. Pořadatelům zkomplikoval situaci déšť, který neumožnil těžké technice dovézt nový mobiliář do areálu “Za vodou” za Wonkovým mostem.

“Je nám to líto, ale vzhledem k tomu, že se chceme co nejohleduplněji chovat k krásnému přírodnímu areálu, nemohli jsme techniku pustit na podmáčený terén. Středa už je ale snad poslední a definitivní termín,” říká Ing. Leoš Kvapil, předseda zapsaného spolku Pardubice -Zelená Brána Polabí. Spolek areál spravuje.

Návštěvníci letního kina se mohou těšit na inovovaný areál, například na mobilní bar sestavený z lodních kontejnerů. “S úctou přistupujeme k jedinečnému přírodnímu prostředí pravého břehu Labe a zdejší vegetaci. Díky tomu máme bohužel po městě rozeseté lodní kontejnery, které bylo nečekaně nutné v pátek složit mimo areál. Cisterny Vodovodů a kanalizací, nákladní vozidla a jeřáb v tuto chvíli čekají na pokyn k vjezdu.  Pokud dnes přestane pršet, předpokládám, že ve středu brzy ráno by mohl začít proces plánovaný na závěr minulého týdne. Vzhledem k charakteru mobilních staveb bude možné již tentýž večer promítat”, vysvětluje Leoš Kvapil.

Během července se diváci mohou těšit na celou řadu filmových hitů, jako je Tenkrát v Hollywoodu Quentina Tarantina, John Wick 3, Poslední aristokratka a celou řadu dalších snímků, včetně dokumentů a filmů pro děti. Kino bude v červenci promítat vždy od 21:30 a vstupné je zdarma. Prvním snímkem, který v letošní sezoně kino promítne, bude animovaný film Addamsova rodina z roku 2019.

Areál letního kina Za vodou je unikátním místem a areál letního kina respektuje významný krajinný fenomén, který si Pardubice, jako jedno z mála měst v Evropě, doposud udržují. Okolní krajina proniká až do jádra městské zástavby. Z centra města lze proto k nově vzniklému domovu letního kina na pravém břehu Labe dojít za několik málo minut. Nový areál letního kina „ZA VODOU“ tak bude sloužit obyvatelům Pardubic nejen jako dosavadní biograf pod hvězdnou oblohou, ale také jako místo relaxace a setkávání.  

Autor: Ing. Leoš Kvapil předseda spolku Pardubice – Zelená Brána Polabí, z.s.
Foto: Pardubické letní kino Pardubice

  •  
  •