Zadržení pachatelé krádeže tvrdili, že v Polsku se to může…

Pardubice – Úspěch při zadržení dvou pachatelů měli strážníci v sobotu v noci. Vše začalo oznámením o dvou opilcích, kteří lezou po lešení potravinářské školy.

Strážníci na místo zaměřili svou pozornost i kamery a ukázalo se, že po lešení dva muži skutečně lezou. A k tomu všemu tam ještě kradou stavební materiál. Dvě hlídky se proto vydaly na místo události.

Strážníci oba muže původem z Polska zastavili na Sukově třídě. S sebou už měli zabalené elektrické prodlužovací kabely a elektrický naviják s ovládáním v hodnotě několika tisíc korun. Oba se nejprve pokoušeli hájit vysvětlením, že v Polsku prý co leží na zemi, to si každý může vzít.

Strážníci tedy pány seznámili s jejich aktuální pozicí a také tím, že tento jejich svérázný výklad zákona by jim ani v Polsku neprošel. Oba muži byli navíc silně pod vlivem alkoholu. Jeden nadýchal 1,28 promile, druhý dokonce přes 2 promile.

Než si je k dalšímu šetření převzali policisté, tak si z Pardubic krom vyhlídky z lešení prohlédli i interiér záchytné stanice.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •