Začíná cyklistická sezóna, České Dráhy na konci března otevírají v Pardubickém kraji půjčovny kol…

Kraj – Celkem 18 půjčoven kol Českých drah bude od 30. března až do konce října sloužit zájemcům o poznávání Pardubického kraje. Podobně jako v předchozích letech budou i letos v provozu půjčovny kol na hlavním nádraží v Pardubicích, v České Třebové, Chrudimi a Letohradu. Vracení kol a výpůjčky po předchozí rezervaci budou navíc možné v dalších čtrnácti větších stanicích od Přelouče až po Moravskou Třebovou. S vypůjčenými bicykly je možné naplánovat řadu zajímavých tras malebnou krajinou Polabí, Železných hor nebo podhůří Orlických hor, a to bez starostí z přepravy kol na místa výletů. Cyklopůjčovny Českých drah budou stejně jako loni dostupné ve všech krajích ČR.

Jízdní kola jsou umístěna ve stanicích Pardubice hl.n., Chrudim, Česká Třebová a Letohrad. Cykloturisté si ale můžou předem domluvit vyzvednutí nebo vrácení kola také ve stanicích Brandýs nad Orlicí, Hlinsko v Čechách, Choceň, Jablonné nad Orlicí, Králíky, Lanškroun, Moravská Třebová, Polička, Přelouč, Slatiňany, Svitavy, Ústí nad Orlicí město, Žamberk a Žďárec u Skutče. V půjčovnách kol jsou k dispozici také dětská kola, dětské cyklosedačky a ve stanicích Pardubice hl.n. a Letohrad rovněž koloběžky. Kromě půjčovny na pardubickém hlavním nádraží, která je otevřena celoročně, budou všechny ostatní pobočky fungovat od 30. března do 31. října.

Rezervace jsou možné denně od 7 do 18 hodin na telefonním čísle 725 752 148 nebo e-mailu PCEpujkol@zap.cd.cz.

Vyrazit na výlet s vypůjčeným kolem ČD je velmi pohodlné. Zákazník se nemusí starat o přepravu kola do výchozího místa výletu a vypůjčený bicykl může vrátit v jiné půjčovně ČD v rámci Pardubického kraje, kterou nahlásí při výpůjčce kola. Zájemcům nabízí dopravce kvalitní trekingová a horská kola s předpisovou výbavou a pravidelným servisem. Při zapůjčení kola je potřeba podepsat nájemní smlouvu, předložit osobní doklad (občanský, řidičský průkaz nebo cestovní pas), zaplatit půjčovné a složit vratnou kauci. Zákazníci Českých drah, kteří jsou zaregistrovaní do věrnostního programu ČD Body, si můžou vyzvednout za 50 bodůvoucher k bezplatnému jednodennímu zapůjčení jízdního kola.

Podrobnosti o cyklopůjčovnách ČD a dalších službách pro cyklisty jsou na webu www.cd.cz/cdbike.

Ceník služeb v cyklopůjčovnách ČD v Pardubickém kraji

(platí od 30. března do 31. října 2019)

nájemné

pro 1 osobu,

beze slev

pro 1 osobu,

s In Kartou a jízdenkami Interrail a Eurail

celodenní

180 Kč

150 Kč

dětské kolo (1 den)

120 Kč

100 Kč

dětská cyklosedačka (1 den)

25 Kč

25 Kč

půjčení přilby (1 den)

25 Kč

25 Kč

vratná kauce

1 000 Kč / 1 kolo

2000 Kč pro skupinu

Obliba cyklopůjčoven ČD trvale roste

Cyklopůjčovny Českých drah jsou mezi zákazníky velice oblíbené. V Pardubickém kraji loni využilo tuto nabídku celkem 433 zákazníků, což je o 42 více než v roce 2017. Nejvyužívanější byla půjčovna na pardubickém hlavním nádraží, kde si kola vypůjčilo 210 zákazníků. Oblíbené byly loni také pobočky ve stanicích Letohrad (57 výpůjček), Česká Třebová (37 výpůjček), Ústí nad Orlicí město (36 výpůjček) a Choceň (24 výpůjček).

Po celé republice bude letos možné vypůjčit si kola v celkem 85 půjčovnách, z toho 66 půjčoven bude možné využít bez nutnosti rezervace a dalších 19 po předchozí objednávce. Loni České dráhy vypůjčili po celé republice celkem 10 513 kol.Nejvíce kol si zákazníci půjčili v Jihočeském kraji (2 308 výpůjček), v Praze a okolí (2 076 výpůjček), Jihomoravském kraji (1 096 výpůjček) a Olomouckém kraji (1 091 výpůjček). Půjčovny budou i letos dostupné ve všech krajích ČR.

Zdroj: České dráhy, a. s.
Foto: ilustrační redakce Pardubice ŽIVĚ

  •  
  •