Žáci ze ZŠ Rybitví navštívili krajský úřad…

Pardubice – Žáci základní školy z Rybitví přijeli se svými pedagogy na návštěvu Krajského úřadu Pardubického kraje. Zde je přijal radní pro školství Bohumil Bernášek. Žáci se mohli podívat do sálů, ve kterých zasedá rada či zastupitelstvo kraje.  

V sále rady shlédli žáci film o turistických zajímavostech našeho regionu. Následovala rozprava o území kraje z pohledu geografického a dále  seznámení s principy, na základě kterých fungují jednotlivé obce a kraj. Návštěva krajského úřadu byla zakončena prohlídkou nově rekonstruovaného sálu zastupitelstva.

„Diskutoval jsem se žáky o územních a správních záležitostech týkajících se Pardubického kraje. Velice mne potěšili vědomosti dětí i jejich zájem o toto téma,“ sdělil radní Bohumil Bernášek. 

Žáci ze ZŠ Rybitví navštívili krajský úřad
« 1 z 5 »

Poté se žáci a pedagogové přemístili do Východočeského muzea Pardubice, které kraj zřizuje. Pracovníci muzea představili program nazvaný „Stará řemesla“. Děti měly možnost vyzkoušet základy předení, tkaní, provaznictví a hrnčířství a podívat se tak do doby, kdy se pracovalo hlavně rukama.

„Návštěva krajského úřadu a muzea byla pro naše žáky velmi přínosná. V naší škole podnikáme mnoho aktivit, které rozvíjí žáky nad rámec běžných školních činností, čemuž napomáhají menší třídní kolektivy s individuální pozorností učitele každému jednotlivci. Od následujícího školního roku navíc připravujeme program na rozpoznání specifického nadání každého žáka a budeme tak moci lépe podpořit jeho rozvoj,“ řekla ředitelka školy v Rybitví Markéta Hujerová.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •