Žáci potravinářské školy hodnotili chléb…

Pardubice – Střední průmyslová škola potravinářství a služeb Pardubice hostila poslední zářijový den národní soutěž Chléb roku 2020. V 26. ročníku největší pekařské soutěže hledala odborná porota vítěze v pěti kategoriích. Žáci pardubické školy vybírali vítěze v kategorii Chléb mladých.

„Porota tvořená z našich žáků hodnotila v kategorii Chléb mladých. Velice mne těší, že jejich názor se shodoval s názorem komisařů. Soutěž tohoto formátu je podporou našeho řemesla a zároveň i oceněním práce pekařů,“ řekl ředitel potravinářské školy Zdeněk Zitko.

„Gratuluji vítězům a jsem velice rád, že se soutěž mohla uskutečnit na naší škole, která vychovává pekařské mistry více než sto let. Určitě není náhodou, že se pardubická potravinářská kola podílí již poněkolikáté na spolupráci se Svazem pekařů a cukrářů v České republice na prestižní národní soutěži,“ sdělil radní pro oblast školství Bohumil Bernášek.

V letošním ročníku nebylo možné, aby veřejnost ochutnala soutěžní výrobky. Ty nejlepší chleby tak vybírala dvacetičlenná porota. Nejprve hodnotila vzhled, následně hodnotila střídku, u které byly důležité vůně, vláčnost a pružnost. Posledním faktorem byla chuť samotného chleba. 

Žáci potravinářské školy hodnotili chléb
« 1 z 4 »

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •