Žáci pardubické „Benešovky" ovládli Dětský maraton

Pardubice – Prima atmosféra, týmový duch, parádní počasí. Tak by se dal popsat další ročník Dětského maratonu, který se konal v areálu Městského atletického stadionu na Dukle a který po loňském úspěchu opět ovládla pardubická ZŠ Benešova. A aby toho nebylo málo, podařilo se mladým sportovcům překonat čas, za který maraton zaběhli loni v Hradci Králové.

Závodu se pravidelně zúčastňují tři pardubické a tři královehradecké školy, které pošlou na okruh své nejrychlejší běžce. Loni se pořadatelství ujal Hradec Králové, letos hostitelskou štafetu převzalo město Pardubice, které v Dětském maratonu reprezentovaly školy ZŠ Benešova, ZŠ Staňkova a ZŠ Bratranců Veverkových. „Jsem na děti opravdu pyšný, jelikož se jim podařilo překonat loňský čas a zaběhnout letošní ročník o zhruba 2 minuty rychleji a vytvořit tak nový rekord. Je vidět, že děti na sobě hodně pracují a výsledky jim nejsou lhostejné. A děkuji také vedení školy, které žáky motivuje a snaží se je neustále posouvat dál," chválí výsledky pardubických školáků náměstek primátora zodpovědný za oblast sportu a školství Jakub Rychtecký. 

MMP-Detsky-maraton-2209202202
« z 12 »

Hned za „Benešovkou", která maraton ovládla s rekordním časem 1:53:28,5, se umístila hradecká ZŠ Štefcova s časem 1:55:29,24. Bronzové místo pak obsadila další královéhradecká ZŠ Štefánikova, jejíž zástupci maraton zaběhli v čase 2:03:50,25. Následovaly pardubické ZŠ Staňkova (2:05:06,08) a ZŠ Bratranců Veverkových (2:07:40,89) a šestici zúčastněných škol uzavřela s časem 2:14:35,28 královéhradecká ZŠ Sever.Celý projekt má kořeny ve Velké Británii, kde vznikl s cílem podpořit hladovějící děti. Odtud se pak myšlenka dětských maratonů rozšířila i do České republiky, kde se organizace maratonu v roce 2012 ujal Rotary Club Hradec Králové a v roce 2013 se k závodu připojily také Pardubice. Od té doby se obě města v pořadatelství střídají.

Autor: Iveta Koubková
Zdroj a foto: Magistrát města Pardubic