Záchranářský pes Darren daroval krev pejskovi, který byl ve vážném stavu

Pardubice – Daruj krev, daruješ život. Od nás víte, že pes záchranář Darren je také zapsán v seznamu dárců krve. Davidovi Hynkovi v noci na středu, přesně v jednu hodinu ráno, zazvonil telefon.

„Z veterinární kliniky volají s velkou prosbou, že nutně potřebují psa na darování krve pro pejska ve vážném stavu. Do necelé hodiny jsme byli na klinice. Bylo provedeno základní vyšetření a křížový test krve, zda bude krev vhodná pro příjemce. Vše dopadlo dobře," popisuje dramatické chvíle psovod David Hynek.

Poté už přišel na řadu samotný odběr krve. „Ten se nejčastěji dělá z krční žíly. Pes musí vydržet ležet na boku a mít nataženou hlavu a krk. Asi po 5 minutách je krev odebrána a veterinářka s ní odchází, aby mohla podat transfuzi nemocnému psovi," doplňuje David Hynek.

Darren po odběru krve musel ještě chvíli vydržet v klidu. A nebojte, dostal i odměnu, kterou si určitě zaslouží – pro nabrání síly masovou konzervu a misku plnou vody, aby doplnil tekutiny.

Byly skoro 3 hodiny ráno a David s Darrenem ještě chvíli po transfuzi seděli v autě před veterinární stanicí a snažili se aspoň chvilku usnout. Dnes už zase naplno je David ve službě ale Darrena čeká klidový den na hasičské stanici.

My smekáme klobouk a víte jak – jednou záchranářský pes, navždy záchranářský!

Ostatně jako hasiči – jednou hasič, navždy hasič.

Věříme, že Darren už bude v plné síle v sobotu 20. května, kde ho můžete na Dnu otevřených dveří na stanici v Pardubicích spatřit na ukázce, která začíná už v 9.30 hodin. Nenechte si našeho skvělého pejska ujít.

Autor: por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje
Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje