Začala plánovaná rekonstrukce části třídy Míru. Pernerova ulice je průjezdná obousměrně

Pardubice – Poslední březnový týden přináší změnu v dopravě v centru města. Část třídy Míru v úseku od křižovatky se Sladkovského ulicí po světelnou křižovatku u Masarykova náměstí je ode dneška neprůjezdná.  

Během stavebních prací bude Pernerova ulice ústící na třídu Míru obousměrná a bude doplněna o výhybny. Strážníci budou dohlížet na zachování průjezdnosti i dodržování dopravního značení. 

Rušení nočního klidu skončilo překvapením  

V Pardubicích také víme, jaké to je řešit přestupek s někým, koho evidentně dráždíte už jen tím, že máte uniformu. Zajímavé na celé události je to, že rozzlobený nebyl přestupce, ale muž, kterého se to vůbec netýkalo. Začneme ale od začátku. Hluk z přenosného reproduktoru krátce po jedenácté večerní rušil lidi z ulice v centru města. Strážníci přijaté oznámení jeli prověřit.

Na místě určení už nikoho nenašli, ale v restauraci dohledali onoho dýdžeje. V klidu s ním celou věc probrali, rozhodli, že domluva v tomto případě postačí a po rozloučení z restaurace odešli. V tu chvíli ale za strážníky ven vyběhl jiný muž (29) a začal křičet na celou ulici. Hlídka muže vyzvala, aby se ztišil, ale on udělal přesný opak. Přidal a stále opakoval, že si může řvát, jak chce. Strážníci muže opět vyzvali k tomu, aby zanechal svého jednání a předložil doklady.

Křik, vulgarismy i neochota spolupráce opět zesílili, proto došlo i na zákonnou výzvu a upozornění, že pokud muž nezačne spolupracovat, dojde na donucovací prostředky. Tak se také stalo a křičící muž skončil v poutech. Po absolvování testu na alkohol a drogy bylo zřejmé, že mu v krvi koluje obojí, proto následoval převoz na záchytku. Zařízení opustil až po odeznění intoxikace a také vystavením pokuty příkazem. 

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice