Zablokovaný podjezd nákladními auty 2x za den…

Pardubice – Rušný čtvrtek v Pardubicích zařídili nejen řidiči nákladních vozidel. Strážníci 15. října řešili celkem 140 událostí. Hned ráno kvůli bezpečnosti chodců a cyklistů strážníci uzavřeli kvůli zvýšené hladině řeky Chrudimky cesty podél levého břehu v parku Vinice v Pardubicích, přes které se pod mosty už přelila voda. Další zprávy již v tomto souhrnu.

Zablokovaný podjezd nákladními auty. Dvakrát za den

Trpělivost řidičů včera k prasknutí napínali řidiči nákladních vozidel, kteří se bez ohledu na rozměry podjezdu i svých vozů pokusili projet podjezdem na třídě 17. listopadu.

Množství dopravních značek nejprve nedbal jeden řidič v deset hodin. Zastavil včas a způsobil naštěstí jen zmatky v dopravě. Za asistence hlídky strážníků z místa vycouval a za nerespektování dopravního značení dostal pokutu. O dvě hodiny později se do podjezdu snažil dostat další řidič nákladního vozidla. Ten zastavil až poté, co mu vozidlo začaly naklánět dráty trakčního vedení, o které se zasekl.

Za asistence hasičů a techniků dopravního podniku se podařilo nákladní vozidlo vyprostit a vycouvat. Způsobenou škodu na ukotvení trakčního vedení opravila servisní četa do hodiny, hlídka dopravní policie vyřešila s řidičem způsobenou dopravní nehody a strážníci po celou dobu usměrňovali provoz. V obou případech se řidiči vymluvili na to, že je vedla navigace, což může být vysvětlení, ale nikoliv omluva.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •