Za stříkačky děkujeme školákům i hasičům…

Pardubice – Středa a pro Městskou policii Pardubice to bylo 187 událostí. Strážníkům se podařilo nalézt odcizené jízdní kolo a i přes potíže jej vrátit zpět majiteli.

Uklidňovali jsme spor na přestupkovém oddělení magistrátu poté, co přestupce nebyl spokojen s výsledkem řízení. Protože ve výbavě hlídek není homeopatikum na domnělou křivdu, doporučili jsme alternativu v podobě čerstvého vzduchu. Strážníci v usazování pokračovali i na Dubině. Tentokrát však šlo o víko kanálu, které pravidelně vyskakuje z uložení. Hlídka jej usadila zpět.

Za stříkačky děkujeme školákům i hasičům

Za středu máme také čtyři nalezené injekční stříkačky. Okolnosti nálezu si zaslouží bližší vysvětlení. V jednom případě si zaslouží poděkování dvojice nálezců, kluci Mirek (13) a Jarda (10), kteří nám nález vzorně nahlásili, na stříkačku sami nesahali a dokonce na hlídku na místě počkali, aby místo strážníkům ukázali. Přesně takhle to na školách při besedách učíme a jsme rádi, že si to žáci pamatují. Dobrá práce hoši.

Druhé poděkování pak patří kolektivu hasičů ze stanice Pardubice, kteří včera zasahovali v Havlíčkově ulici u požáru nakupeného listí, odpadu a dalšího nepořádku ve světlíku. Nešlo o žádný oheň, pravděpodobně vznikl jen od nedopalku, ale doutnající hromadu museli hasiči ze světlíku vyházet a přitom se v ní našly dvě použité stříkačky, které hlídka rovněž umístila sběrného boxu.

Čtvrtou našli v obci Srnojedy zapíchnutou v domku na dětském hřišti, odkud ji vyzvedli naši strážníci.

I když je srpen, auto se našlo v 17. listopadu

Žádosti o pomoc přijímáme různé. Třeba 39leté ženě včera zmizelo celé auto. Na vině nebyl zloděj, ani odtahová služba, ale neznalost města. Hledala jej v Pernerově ulici, kde si vyřizovala dokumenty. Rozšířili jsme tedy okruh pátrajících osob a auto našli v 17. listopadu.
Pro neznalé pardubického místopisu dodáváme, že jde o ulici, nikoliv o datum.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice