Za pár měsíců už si budeme moct zaplavat v pětadvacítce…

Pardubice – Už jen pár měsíců dělí nejen obyvatele města od toho, aby si mohli zaplavat v novém pětadvacetimetrovém bazénu, který se bude nacházet v prostoru mezi letní pláží a výstavním centrem Ideon. Stavaři zde nyní dokončují instalaci vzduchotechniky, v následujících dnech skončí práce na stropním podhledu a začátkem března přijde na řadu samotný bazén.

„Než řemeslníci začnou se svářením nerezové vany, je třeba kompletně dodělat celý podhled a odstranit lešení, které nyní zabírá prostor pro budoucí bazén. Pak budou řemeslníci moci začít se svářením jednotlivých nerezových částí bazénu a jeho usazením do monolitické železobetonové konstrukce, což by mělo trvat zhruba pět týdnů,“ popisuje průběh stavebních prací vedoucí odboru majetku a investic pardubického magistrátu Jaroslav Hruška s tím, že k odpočinku či odkládání ručníků budou návštěvníci moci využít mozaikové lavice, na které jsou zvyklí i u padesátimetrového bazénu.

Už jen pár měsíců dělí nejen obyvatele města od toho, aby si mohli zaplavat v novém pětadvacetimetrovém bazénu
« 1 z 3 »

Přístavbu již kryje nová střecha, čelo a jedna boční strana dostanou velká prosklená okna, aby nový objekt architektonicky navazoval na sousední část plaveckého areálu. Šatny, toalety či sprchy bude mít budoucí pětadvacítka společné se stávajícím aquacentrem, navýšení personálu tak bude minimální. Své vlastní zázemí u nového bazénu však budou mít plavčíci, aby všechny části aquacentra byly pod neustálým dohledem.

Práce na staveništi byly zahájeny začátkem července loňského roku a trvat by měly zhruba do poloviny roku letošního. Realizace této přístavby, kterou pro město zajištuje firma Strabag, přitom vyjde městský rozpočet na zhruba 65 milionů korun včetně DPH.

Zdroj a foto: Magistrát města Pardubic

  •  
  •