Za 518Kč letenka z Pardubic do Londýna a zpět…

Pardubice – Zítra se opět otevře Letiště Pardubice po dvouměsíční odstávce z důvodu komplexní opravy vzletové a přistávací dráhy ze strany Armády ČR.

Letiště připravilo několik novinek pro cestující. Například větší kapacitu o 200 vyznačených parkovacích stání bez poplatku. Nemalý obchod pochutin, nápojů s možností občerstvení Café & Deli a další novinky.

Hledáte důvod pro cestu?

Koupit si například letenku do Londýna z Pardubic za cenu srovnatelnou jízdenky vlaku Praha – Ostrava? Žádný problém. Stačí si najít webové stránky Ryanair www.ryanair.com, proklikat odkud kam a třeba v únoru najdete letenku do Londýna a zpět za celkovou cenu 518Kč.

Zdroj: redakce Pardubice ŽIVĚ


Před rokem zažilo pardubické letiště slavnostní večer. Přesně v 18:28 zde přistála první pravidelná linka irského nízkonákladového dopravce Ryanair z londýnského Stanstedu. Původní první let se měl uskutečnit až koncem října 2017, se začátkem zimního letového řádu, avšak velký zájem o letenky leteckou společnost přesvědčil vypravit první let již 5.9.2017.

Prvním, téměř vyprodaným letem z Pardubic do Londýna, odletělo 181 cestujících. Budoucí obsazenost letadel Ryanairu na této lince byla v tu chvíli velkou neznámou. Po ročním provozování linky lze však s klidem říci, že toto nové spojení východních Čech s finanční metropolí na Temži se těší velké oblibě !

Za 12 měsíců provozu této linky ji využilo téměř 50 tisíc cestujících.

Letadla irského dopravce na trase Pardubice – Londýn a Londýn – Pardubice rotují 3x týdně, a to v úterý, ve čtvrtek a v sobotu. Přesto, že doba mezi příletem a odletem letadla podle letového řádu Ryanairu je pouhých 25 minut, což bylo pro letiště velkou výzvou, podařilo se všechny lety spolehlivě odbavit.

Jedenkrát byl let z Londýna zrušen, a to z důvodu nepříznivého počasí v Londýně, jednou letadlo dosedlo na pražské Ruzyni, kvůli husté mlze v Pardubicích a ve čtvrtek 3. 5. 2018 byl let kompletně přesunut do Prahy, z důvodu výměny hardwaru na řídící věži Armády ČR.

Obvyklou dobou, která se běžně uvádí jako zavedení nové linky, jsou 3 roky. Průměrná obsazenost okolo 90% je tedy pro tuto linku v prvním roce výborným vysvědčením, o čemž svědčí i úspěšná jednání o dalším spoji Ryanairu do španělského Alicante (první let se uskutečnil v březnu 2018, v provozu březen – říjen).

O mimořádnosti otevření linky Pardubice – Londým nejen v lokálním měřítku svědčí také udělení ocenění “Route of the Week” od leteckého serveru anna.aero

Zdroj a foto: East Bohemian Airport a.s.

  •  
  •