Z Pardubického letiště startuje nová pravidelná linka Pardubice – Kyjev…

Pardubice – Třikrát týdně od zimního letového plánu a od prosince až čtyřikrát týdně spojuje Pardubice a Kyjev nová pravidelná letecká linka.

Z pardubického letiště Jana Kašpara ji od 22. října 2019 zajišťuje letecká společnost Skyup.  Pravidelná linka Pardubice – Kyjev nabízí přímé spojení do Kyjeva a následně umožní další spojení do celého světa. Svůj pravidelný provoz zahájila společnost Skyup dnes inauguračním letem spojeným se standardním ceremoniálem, kterým je průjezd letadla vodní slavobránou.  Slavnostního aktu se zúčastnili zástupci obou akcionářů, pardubického kraje a města Pardubic, velvyslanec ukrajinské ambasády, zástupce letecké společnosti SkyUp, zástupci médií a další obchodní partneři letiště.

Spojení mezi Pardubicemi a hlavním městem Ukrajiny zajistí letecká společnost letadly typu B 737-800 „Jsme rádi, že se podařilo otevřít nové přímé spojení s evropskou metropolí a otevřít tak dál cestujícím brány do celého světa," uvedla ředitelka letiště Jana Kašpara Ing. Hana Šmejkalová.

Doba letu mezi oběma destinacemi je zhruba hodina a půl. „Lety mezi Pardubicemi a Kyjevem budou do prosince letošního roku uskutečňovány třikrát týdně. Poté čtyřikrát díky velkému zájmu ze strany cestujících i cestovních kanceláří. Díky novému dopravci očekáváme, že se počet odbavených cestujících v letošním roce oproti původnímu předpokladu zvýší přibližně o 10 000 cestujících," vyčíslila další směr ředitelka letiště Ing. Hana Šmejkalová.

Informace o letu najdou cestující jak na stránkách provozovatele linky a pardubického letiště, tak i u prodejce letenek KIWI.COM.

Autor: Ing. Hana Šmejkalová – Výkonná ředitelka Místopředseda představenstva EAST BOHEMIAN AIRPORT a.s.
Zdroj a foto: Letiště Pardubice – EAST BOHEMIAN AIRPORT a.s.