Z ČR byl vyhoštěn za krádeže kol, v Pardubicích ho dopadli strážníci

Pardubice – Muže vyhoštěného z České republiky hlídka strážníků našla po důkladném pátráním v ulicích. Devětadvacetiletého muže na dámském jízdním kole si všimla hlídka strážníků v centru Pardubic při řešení jiné události.

Muž si jich všiml také a šlápl do pedálů tak, že hlídce zmizel. Jenže to už strážníci věděli, že hledají člověka, který by měl být zmizelý i z České republiky. Zpět do bratrské vlasti byl totiž před časem vyhoštěn za četné krádeže jízdních kol. Strážníci se nevzdali jen tak snadno a trpělivým rozhlížením jej ten den znovu našli. Muž opět zkusil na kole ujet. Hlídku už ale setřásl jen na chvíli.

Ve Sladkovského ulici zastavili strážníci přímo vedle něj. Tam se také muž pokusil ujet potřetí, ale zvládl už jen naskočit na kolo a párkrát šlápnout do pedálů. Pak byl strážníky z kola zase sestoupen, zastaven a ztotožněn. Nejprve se sice snažil lhát a zapírat své jméno tak, že se prokazoval průkazy totožnosti, které mu nepatřily. U cizinecké policie se ovšem potvrdila jeho pravá totožnost i to, že muž svou přítomností v České republice se skutečně dopouští trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a policisté si jej proto převzali k dalšímu opatření.

Výtržníka předala strážníkům Vojenská policie

Hlídka Vojenské policie předávala v noci strážníkům vandala, který se rozhodl zdemolovat zábranový sloupek. Ke své smůle si ale vybral přesně moment, kdy hlídka vojenské policie jela proti němu. Příslušníci vojenské policie agresivního, opilého a čerstvě osmnáctiletého muže na místě pohlídali do příjezdu hlídky městské policie. Strážníci zadokumentovali způsobenou škodu a podezřelého mladíka k potrestání oznámí pro jeho počínání správnímu orgánu. 

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice