Z Červené Vody na hranice s Olomouckým krajem již po novém koberci…

Orlickoústecko – V Moravském Karlově, který je místní částí Červené Vody, byly ve čtvrtek dopoledne za účasti hejtmana Martina Netolického a náměstka hejtmana Michala Kortyše otevřeny opravené úseky silnice III/31230 a III/31234 po hranici s Olomouckým krajem. Celková cena opravy úseku o celkové délce 2,3 kilometru byla po soutěži necelých 13,4 milionu korun bez DPH.

„Silnice na Králicku jsou dnes ve velmi dobrém stavu, což se týká nejen silnic druhých tříd, ale také třetích tříd. Nyní se proto více soustředíme na oblasti, kde je podinvestovanost daleko větší, jako například Svitavsko nebo Hlinecko. V rámci této investice za necelých 13,5 milionu korun navazujeme na investici do silnice v okolí průmyslové zóny v obci, která byla opravena před necelými dvěma lety za 11 milionů korun i s finančním přispěním obce a místních podnikatelů. Podařilo se nám tak opravit 3,5 kilometru silnice až na hranici s Olomouckým krajem, která sice nepatří mezi nejfrekventovanější pro osobní dopravu, ale využívají ji v hojné míře právě podnikatelé v oblasti, ale také turisté a cyklisté navštěvující tuto lokalitu,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Výsledné dílo si prohlédl také náměstek hejtmana Michal Kortyš. „Vždy vypadá špatně, když je silnice opravená pouze na straně jednoho kraje a při přejetí mezikrajské hranice se vracíme o desítky let zpět. Poté, co Olomoucký kraj opravil silnici na svém území, chtěli jsme, aby byl koberec souvislý také u nás,“ uvedl Kortyš a přiblížil rozsah oprav.

„Nejprve jsme odfrézovali stávajících asfaltovou vrstvu, provedli recyklaci za studena a následně jsme položili nové asfaltobetonové vrstvy. Součástí je samozřejmě také reprofilace odvodňovacích příkopů, svislé a vodorovné dopravní značení a osazení zádržného systému. Práce jsme začali v dubnu a hotovo bylo v polovině července,“ řekl Kortyš.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •