Vzpoura nevěst v Pardubicích! „Láska je láska, ale řízek je řízek…"

Pardubice – „Láska je láska, ale řízek je řízek…" Pět žen ve věku od 19 do 70 let a jeden muž se sejdou ve svatební agentuře, aby se připravili na svůj velký den D. Jejich touhy, očekávání a životní osudy jsou dobrou výchozí situací pro komediální příběh o předsvatebním hledání sebeúcty napsaný ženami nejen o ženách a také nejen pro ženy.

Nejhezčí den v životě?

Vzpouru nevěst rozpoutala ve Východočeském divadle v Pardubicích především snaha žen o to, aby jejich svatební den byl tím nejhezčím dnem v životě. Jenže na to je potřeba zhubnout, vybrat správné šaty, zvolit vhodnou hudbu, sestavit seznam hostů i vhodné menu… A hlavně najít toho pravého. 

Jenže jak člověk pozná, že je všechno tak, jak má být? Co třeba využít služeb profesionální agentury, kde přísnou rukou vládne doktorka Zapletalová v naprosto přesném podání herečky Zuzany Slavíkové? Dokáže proměnit v kouzelnou a neodolatelnou princeznu i venkovskou těžkotonážní naivku Marii nade vše milující jídlo, kterou tak bravurně ztvárnila Lída Rašilová

Přinese třetí svatba štěstí?

Poradí si doktorka Zapletalová i se svéráznou hvězdou filmů pro dospělé Hanou, kterou si s chutí zahrála Jana Polášková? Anebo bude mít větší práci s drsnou manažerkou Romanou v podání Daniely Šinkorové, co nevěří, že třetí sňatek jí konečně přinese štěstí, když ty předchozí dva nevyšly? 

Bude snad těžší oříšek věčně aktivní Petra (Michaela Sejnová Dittrichová), která chce za každou cenu zažít dokonalou svatbu jako z pohádky, i když si ještě není úplně jistá, jakého z partnerů si nakonec vybere, aby s ní šel k oltáři? A proč vlastně po 50 letech obnovovat manželský slib, jak to Janě přesvědčivě ztělesněné Kateřinou Macháčkovou dopředu nalinkuje její rodina? A co si počít s panem Markem, gayem, kterého na předmanželský kurz vyslal jeho majetný přítel a jehož velmi uvěřitelně ztvárnil Richard Trsťan

To všechno jsou otázky, které si kladou autorky Jana Ryšánek Schmiedtová a pardubická rodačka Michaela Doleželová. Ta je zároveň režisérkou představení pražského Divadla Palace, jež dokázalo diváky příjemně pobavit. A o to také šlo v této inscenaci především.      

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: Divadlo Palace Praha