Výstava obrazů "Do třetice všeho dobrého"…

Pardubice – V létě vystaví v Mázhausu svá díla absolventka AVU, malířka Tereza Zichová. Výstava s názvem „Do třetice všeho dobrého" představí barevné malby velkých formátů. Návštěvníci se na ně mohou těšit již od 2. července 2019.

Tereza Zichová klade důraz na charakter a osobnost člověka. Co o výstavě a svých obrazech sama malířka prozradila? „Charakter a osobnost člověka mě zajímají již delší dobu a také se objevují opakovaně v mé práci. Pomáhala jsem si pro vyjádření svých myšlenek mnoha různými způsoby,
např. zvířaty, která měla symbolicky vyjadřovat povahy lidí, … nebo skříně plné oblečení, které měly vypovídat o svém majiteli. Co nám řekne skříň o jeho osobnosti?"

Autorka se také ráda inspiruje přírodou a dodává: „Zvolila jsem si na pomoc zvířecí motivy a textilie, ale též indiánskou a egyptskou mytologii, estetiku, kterou se snažím skloubit dohromady společně se světem teď a tady." Nabyté zkušenosti z malby tak Tereza Zichová propojuje s tematikou zvířecích motivů, která je jí velice blízká. Přijďte se podívat na netradiční pojetí motivů a krásných barev v létě do Mázhausu.

Výstava bude slavnostně zahájena v úterý 2. 7. 2019 od 17:00 hodin v Mázhausu. Zazpívá Pavlína Chmelíková, kterou na kytaru doprovodí Miloš Bombera. Výstava bude k vidění do 31. srpna 2019.

Více informací o autorce naleznete na webu: www.terezazichova.com

Zdroj a foto: Turistické informační centrum Pardubice