Výstava o tažných ptácích o víkendu končí…

Stejně jako stěhovaví ptáci se i výstava o jejich migraci pomalu loučí s Pardubicemi. Pod názvem Táhni, … ale vrať se! ji návštěvníci Východočeského muzea v Pardubicích mohou navštívit ještě do neděle 10. září.

Velký gotický sál zámku se tentokrát proměnil v útočiště desítek druhů ptáků. Nad hlavami návštěvníků „létají“ čápi, rorýsi, rackové, včelojed, orel křiklavý a kachny. V rákosí se schovávají bukač, bukáček, rákosníci, ale i ornitolog kroužkující ptactvo. „Návštěvníci si rádi zkouší kroužkování ptáků a prohlížejí ornitologický deník. Děti zase láká naklápěcí mapa, po které musí dopravit kuličku představující tažného ptáka do jeho zimoviště a zpět a vyhnout se přírodním nástrahám,“ komentoval zájem návštěvníků kurátor výstavy, ornitolog Vladimír Lemberk. „Své znalosti si pak testují v počítačové hře. Baví je i dokumentární film o migraci,“ dodal Lemberk.

Výstava vznikla ve spolupráci Muzea Komenského v Přerově a Východočeského muzea v Pardubicích. Otevřená je každý den až do neděle, od 10 do 18 hodin. Více na www.vcm.cz/tahni-ale-vrat-se.

Zdroj a foto: Východočeské Muzeum v Pardubicích

  •  
  •