Výstava fotografií Lukáše Zemana „ZVÍŘATA KOLEM NÁS“ v předbraní Zelené brány Pardubice…

Pardubice – Pardubický fotograf přírody, Lukáš Zeman, vystaví své fotografie zvířat v předbraní Zelené brány. Prostor fotkami ožije na celé letní prázdniny. Naleznete zde nejen zvířata žijící v Evropě, ale třeba také v Africe.

Fotograf v roce 2018 uspěl v soutěži Czech Press Photo v kategorii Příroda, věda a životní prostředí, kde získal první místo, které následně potvrdil v hlavní části, a to jako vítěz celého ročníku Czech Press Photo 2018. Téma zvířat je Lukáši Zemanovi hodně blízké. Jejich fotografování se věnuje ve svém volném čase. Zvířecí říše navíc nabízí mnoho zajímavostí. V posledních letech ale také patří k velmi ohrožené skupině organismů. Víte, že za posledních 40 let poklesla populace divokých zvířat o 60 %? Díky fotografiím si můžeme uchovat krásu nejen zvířat, ale i přírody jak pro nás, tak pro další generace.

Zahájení výstavy proběhne 9. 7. 2020 od 17:00 hodin za osobní účasti autora. Na kytaru zahraje Petr Langr.

Bližší informace o autorovi naleznete i s výběrem fotografií na jeho webové stránce www.lukas-zeman.cz

Výstava je všem otevřena zdarma v otevírací době Zelené brány – tedy od pondělí do neděle od 10:00 do 12:00 a od 13:00 do 17:00 hodin. Přijďte se podívat a vydat se s námi na toulky přírodou napříč kontinenty.

Zdroj a foto: Mázhaus, Zelená brána

  •  
  •