Vyšlo to! Pardubický swingový fenomén JK Band nakonec přece jen oslavil třicítku!

Tak přece jen to nakonec vyšlo! Pardubický JK Band po téměř dvouleté vynucené přestávce uspořádal svůj tradiční předvánoční swingový koncert. Uskutečnil se v neděli 19. prosince večer v Kulturním domě Hronovická.

Kulaté výročí oslavili dodatečně 

„Dodatečně byl věnován výročí 30 let od vzniku JK Bandu a 30 let od prvního veřejného vystoupení, které se odehrálo v prosinci roku 1990. Z důvodu pandemie koronaviru a zavedených protiepidemických opatření se tato akce nemohla odehrát v dříve naplánovaných termínech," uvedl kapelník Pavel Kopecký.

Všichni hosté podali výtečné výkony

Jako hosté vystoupili bývalí členové, zpěváci a interpreti, kteří s JK Bandem v uplynulých třech desetiletích spolupracovali. Všichni podali výborné výkony. Byla to zpěvačka Petra Sirůčková, populární pardubický zpěvák Josef Sochor či zpěváci Richard Köhler a Michal Hulín. Své umění předvedli i houslista Zdeněk Häckl, dirigent Martin Profous a kmenové zpěvačky JK Bandu Zuzana Grohová a Milena Dobrovolná. Orchestr řídil Pavel Kopecký

Vyšlo to! Pardubický swingový fenoménJK Band nakonec přece jen oslavil třicítku!
« z 15 »

Kapelu diváci nenechali ve štychu 

Výběr repertoáru byl tentokrát na jednotlivých hostech. Převážně šlo o swingové standardy a evergreeny. Na řadu však přišly i další skladby, kterými potěšili oslavující JK Band, ale především jeho věrné příznivce. Ti svou oblíbenou kapelu nenechali ve štychu a v hojném počtu zaplnili sál. „Byli jsme moc rádi," řekl za všechny účinkující známý pardubický zpěvák Josef Sochor, který zavzpomínal na spoustu zážitků spojených (nejen) s tímto orchestrem.O průvodní slovo se postaral Karel Král. Bývalý trombonista kapely skvěle zaskočil za tradiční moderátorku Renatu Klečkovou, která se koncertu nemohla zúčastnit se zdravotních důvodů.

Autor: Tomáš Dvořák
Foto: Martin Nerad