Vydejte se za zábavou ještě do konce roku do IQ PARKU IDEON v Pardubicích!

Pardubice – Vydejte se ještě do konce roku do nového centra zábavy, které vzniklo v přízemí kulturního a kongresového centra IDEON v Pardubicích. Nazývá se IQ PARK IDEON. Je určen všem, kteří se chtějí dobře bavit a zažít něco mimořádného. 

Atrakce mají probouzet hravého ducha

„Naším hlavním cílem bylo vytvoření prostoru, kde nejen děti budou mít možnost interaktivně využít nejmodernější technologie a zároveň se dozvědět něco nového," řekl zakladatel centra Petr Vašíček. „Atrakce v IQ PARKU IDEON jsou tvořeny tak, aby v dětech probouzely hravého ducha, zdravou soutěživost a zájem o fyzickou aktivitu," konstatoval.

Nové centrum je zasvěceno především virtuální realitě. „Zájemci se zde mohou vydat například na horskou dráhu nebo cestu vesmírem. Zároveň tu mají možnost řídit závodní auto nebo se projet na motorce neomezenou rychlostí," nastínil zakladatel IQ PARKU IDEON, kde lze na simulátorech vyzkoušet také celou řadu sportů, například ragby, fotbal, hokej, basketbal, kriket, lakros, golf či biatlon. „Propojili jsme běžkařské trenažery s biatlonovou tratí," podotkl Petr Vašíček.

Interaktivní horolezecká stěna či pískoviště s projekcí

Unikátní je rovněž interaktivní horolezecká stěna či pískoviště s projekcí, kde si každý může vytvořit své vlastní ostrovy nebo nejvyšší zasněžené vrcholky hor. „Za pozornost stojí rovněž tabule s interaktivní optikou. Dětem pomůže pochopit, jak funguje lom světla před čočkou fotoaparátu či dalekohledem," upřesnil zakladatel IQ PARKU IDEON, který je určen pro všechny zájemce od 8 let. „Primárně cílíme hlavně na děti a mladé lidi z Pardubic a okolí, ale dveře u nás mají otevřené všichni, kteří se chtějí bavit a zažít něco nového a nevšedního," nechal se slyšet šéf IQ PARKU IDEON, kde je možné pořádat také speciální narozeninové oslavy nebo teambuildingové akce.

Za zábavou se můžete do IQ PARKU IDEON vydat ještě do konce roku. „Otevřeno je standardně od pondělí do pátku od 14 do 20 hodin, o sobotách a o nedělích pak od 10 do 20 hodin. Běžnou provozní dobu budeme mít do čtvrtka 23. prosince. Na Štědrý den a v sobotu 25. prosince bude zavřeno. V neděli 26. prosince přivítáme návštěvníky od 10 do 20 hodin. Od pondělí 27. do čtvrtka 30. prosince je IQ PARK IDEON přístupný od 14 do 20 hodin. Na Silvestra a na Nový rok máme zavřeno," sdělila Barbora Macíková, manažerka IQ PARKU IDEON, který poprvé v roce 2022 otevře své brány v neděli 2. ledna, a to od 10 do 20 hodin.  

V Pardubicích vzniklo nové centrum zábavy. IQ PARK IDEON bude patřit hlavně virtuální realitě
« z 59 »

IDEON prošel rozsáhlou modernizací

Nové zábavní centrum v Pardubicích našlo své zázemí ve výstavním, kongresovém, kulturním a společenském centru IDEON, které zahájilo svou činnost po první rekonstrukci bývalých městských lázní v roce 1994. Od té doby se zde na celkové ploše 2 200 metrů čtverečních pořádaly nejrůznější koncerty, konference, sympozia, kongresy, semináře, školení, sněmy, mítinky, firemní dny, výstavy, veletrhy, festivaly, workshopy, firemní večírky, plesy, divadelní představení, soutěže, sportovní akce a další eventy. V letošním roce IDEON dokončil rozsáhlou modernizaci.

Bližší informace o IQ PARKU IDEON najdete také na webu www.iqparkideon.cz, na Facebooku @iqparkideon, Instagramu iqpark_ideon, e-mailu info@iqparkideon.cz, případně telefonu 702 006 383.

JAK BUDE OTEVŘEN IQ PARK IDEON V PARDUBICÍCH? 

Standardní provozní doba: 

Pondělí–pátek: 14–20 hodin
Sobota–neděle: 10–20 hodin

Vánoční svátky a konec roku: 

24., 25. 12. 2021: zavřeno
26. 12. 2021: 10–20 hodin  
27.–30. 12. 2021: 14–20 hodin
31. 12. 2021, 1. 1. 2022: zavřeno
2. 1. 2022: 10–20 hodin

Autor: Tomáš Dvořák
Zdroj a foto: IQ PARK IDEON