Východočeské divadlo láká na talk show nejen o Žítkovských bohyních…

Pardubice – Východočeské divadlo Pardubice od roku 2018 uvádí v komorním prostoru Malé scény ve dvoře neformální diskusní večery s názvem Bez kostýmu aneb Povídání z herecké šatny. Moderátorkou a autorkou pořadu je dramaturgyně Jana Uherová, která si do své talk show zve nejen herce, ale i další hosty jiných divadelních profesí – kolegy ze zákulisí, režiséry, scénografy.

Ve čtvrtek 1. října před diváky předstoupí herečka Petra Janečková a režisérka Kateřina Dušková. „Kateřinu pravděpodobně znají všichni naši diváci. Je podepsaná pod několika úspěšnými kusy, které byly a jsou publikem oceňovány. Citlivá komedie Mezi nebem a zemí se umístila hned na prvním místě v kategorii nejoblíbenější inscenace roku 2015. Současná izraelská hra Mikve obsadila druhé místo v divácké oblíbenosti v předloňské sezóně, a to se u inscenací s vážnějším tématem stává opravdu výjimečně. Navíc byla Petra Janečková za roli Širy v širší nominaci na Cenu Thálie 2018/19. V současné době režisérka dokončuje dramatizaci skvělého českého románu Kateřiny Tučkové Žítkovské bohyně, kterou u nás v této sezóně také nastuduje. Cit pro práci s herci, schopnost uchopit velká a významná témata, smysl pro humor – to všechno jsou vlastnosti, se kterými přistupuje ke každé divadelní práci. A to nejen u nás, samozřejmě," říká Jana Uherová.

Během večera vystoupí také Ladislav Špiner a Tomáš Lněnička, kteří se mimořádně postarají o originální hudební doprovod.  

Autor: Radek Smetana
Foto: Michal Klíma
Zdroj: Východočeské divadlo Pardubice