Vybrané vlaky na Orlickoústecku a Králicku nahradí na tři týdny v září autobusy…

Orlickoústecko – Z důvodu krátkodobé odstávky některých vozidel, které nebyly zaviněny dopravcem, bude na vybraných železničních spojích provozovaných společností Leo Express zavedena od 1. do 19. září náhradní autobusová doprava. Aby byl snížen dopad na cestující, byly vybrány méně obsazované spoje.

„Leo Express nás informoval o nutnosti krátkodobé odstávky dvou jednotek a nahrazení části spojů náhradní autobusovou dopravou. Ta se bude v pracovní dny týkat spoje, který vyjíždí v 3:50 z Králíků a v 5:03 je v Ústí nad Orlicí. Dále jsou vybrány některé spoje mezi Českou Třebovou a Ústím nad Orlicí, jeden odpolední spoj z Letohradu do Jablonného nad Orlicí a z Dolní Lipky do Králíků," uvedl náměstek hejtmana Michal Kortyš.

„V případě víkendových spojů jsou pak autobusovou dopravou nahrazeny všechny vlaky, které jezdí mezi Dolní Lipkou a Hanušovicemi," doplnil náměstek Kortyš s tím, že detailní informace budou k dispozici na všech zastávkách, a to včetně označení náhradní autobusové dopravy.

"Bohužel došlo k námi nezaviněnému poškození dvou našich jednotek po střetu s automobilem na přejezdu a po najetí do kamení umístěného na kolejích. Jsme tak nuceni některé vlakové spoje nahradit od 1. do 19. září autobusy. K náhradě jsme vybrali takové spoje, kde předpokládáme nejmenší dopad na cestující. Čekání vlaků na autobusy a naopak je zajištěno," vysvětlil tiskový mluvčí společnosti Leo Express Emil Sedlařík. 

Zdroj: Pardubický kraj