„Vtipné, dojemné, veselé, napínavé i inspirující.“ Kniha Jiřího Ševčíka sbírá úspěchy…

Pardubice – „Vtipné, dojemné, veselé, napínavé, inspirující i vzdělávající.“ Ale také „otevřené, navýsost strhující a osobní,“ shodují se čtenáři a recenzenti knihy Skoro všechno nej, jejímž autorem je východočeský zpěvák, producent a zakladatel hudební formace PIRATE SWING Band Jiří Ševčík.

Pokora, upřímnost i sebeironie

„Pokora, upřímnost a ohromná sebeironie. Strhává stylem, baví skutky i jazykem, dojímá i překvapuje,“ napsal deník MF Dnes o knižním debutu mapujícím unikátní hudební pouť kluka ze Smiřic, jemuž se postupně splnily nejrůznější sny.

„Něco mezi raným Vieweghem, Pavlowskou a Lodgem“ či „Nesmírně zábavné,“ popsali Ševčíkův styl psaní další recenze.

Zpověď Jiřího Ševčíka barvitě vypráví mimo jiné o tom, jak se mu poštěstilo pracovně potkat Queen, George Michaela, Eltona Johna, Davida Bowieho, Micka Jaggera a další legendy.

Předmluva od autora megahitu Barcelona

S notnou dávkou humoru popisuje svůj život od rudých 80. let přes divoká devadesátá prožitá v rádiích Panag a Life až po přelom milénia na koncertních pódiích či ve studiu, a to doma i v zahraničí. To vše v několika rolích – trumpetisty, dirigenta, zpěváka, moderátora a PR manažera hvězd.

„Leckdo od knížky očekával, že to bude triumfální popis nějaké cesty. Popis cesty to je, ale je všechno, jen ne triumfální. Jsem toho názoru, že když se člověk nepřizná k tomu, co podělal, tak mu nikdo nebude věřit ani ten zbytek. Cílem knihy je, aby lidi pobavila a vtáhla natolik, aby na chvíli zapomněli, co je trápí. A to si myslím, že je cíl kultury obecně,“ sdělil Jiří Ševčík, k jehož knize napsal předmluvu přímo producent Freddieho Mercuryho, autor megahitu Barcelona, Mike Moran.

Pochvalné reakce i od známých umělců

Pochvalné reakce na Skoro všechno nej na svých sociálních sítích zveřejnil rovněž dlouholetý osobní tajemník Freddieho Mercuryho Peter Freestone, populární zpěvák Jakub Smolík či legendární český básník a textař Pavel Cmíral.

„Je to rozhodně jedna z nejzábavnějších knih roku,“ zněla další z mnoha pochvalných reakcí na knihu, jíž si dokonce už vyžádalo také množství knihoven, včetně Národní knihovny ČR.

Ševčíkův pozoruhodný literární počin se stal rovněž jedním z hlavních motivů šestistránkového rozhovoru v prestižním časopise Téma a uvažuje se prý i o rozhlasové hře na motivy knihy.

Jiří Ševčík - Skoro všechno nej - hodnocení knihy
« z 5 »

Rozšířená verze s bonusovým CD Kniha Skoro všechno nej je k dostání na webu www.jirisevcik.com/eshop. „Její součástí je rovněž rozsáhlá kronika kapely, exkluzivní fotopříloha a v rozšířené verzi i bonusové CD. Na něm najdete skladby, jež neobsahuje žádné z doposud vydaných studiových alb PIRATE SWING Bandu. Kromě hostování Spejbla a Hurvínka a pianisty Ondřeje Kabrny na vás čeká též speciální bonbónek. Tím je melodie z filmu Četník a mimozemšťané v tanečním remixu známého DJe Michaela C,“ dodal Jiří Ševčík.

Titulní foto: Tomáš Kubelka

 
 
 • Na Pardubickém závodišti se opět bruslí!
 • Pardubice – Provoz Zimního sportovního parku byl zahájen. Na Pardubickém závodišti se bude od prosince až do února příštího roku

   
   
 • Univerzita Pardubice pozve budoucí studenty na Den otevřených dveří online…
 • Pardubice – Zájemce o studium osloví Univerzita Pardubice letos už pouze online. Plánovaný Den otevřených dveří na všech sedmi fakultách

   
   
 • Ateliéry pro umprumku v Ústí nad Orlicí patří mezi krajské priority v oblasti školství…
 • Ústí nad Orlicí – Hejtman Martin Netolický a radní pro oblast školství Josef Kozel navštívili v pátek město Ústí nad Orlicí.

   
   
 • Opilý řidič zapomněl svítit. Polámaný po skoku z okna zápasil se strážníky i zdravotníky…
 • Pardubice – Mikulášský víkend a strážníci v Pardubicích při něm od pátku do neděle řešili 320 událostí. Policistům strážníci předali dvě

   
   
 • Kraj chce na úpravách haly na Dašické spolupracovat se sportovními kluby…
 • Pardubice – Přestože sportovní hala na Dašické v Pardubicích spadá pod správu přilehlého gymnázia, to jí obvykle využívá jen na hodiny