Vstup do Pardubické nemocnice nově jen hlavní branou…

Pardubice – Z důvodu prevence šíření nákazy Covid-19 dochází k regulaci vstupu do Pardubické nemocnice. Pacienti a případně jejich doprovod se do nemocničního areálu dostanou pouze jediným vstupem, u něhož projdou i kontrolou zdravotního stavu. Opatření vstupuje v platnost od úterý 24. března 2020 od 6.00 hodin.

Pro vstup pacientů a jejich doprovodu bude určena výhradně hlavní brána z Kyjevské ulice. Bez ohledu na to, zda do nemocnice přijíždějí motorovým vozem či na kole nebo přicházejí pěšky. Na tomto místě jim bude změřena tělesná teplota a bude posouzen jejich důvod ke vstupu do nemocnice. Následně budou tříděni proškoleným týmem dobrovolníků a směřováni na příslušné oddělení. Pokud bude pacient vykazovat příznaky možné nákazy koronavirem, doprovodí ho na izolované kontaktní místo, kde vyčká pokynů zdravotníků.

Odjíždět či odcházet mohou pacienti a jejich doprovod opět hlavní branou. V čase mezi 6.00 až 19.00 hodin bude pro odjezd určena výjezdová brána u prodejny potravin Vitamínka. Mezi 19.00 až 6.00 hodin bude pro výjezd určena hlavní brána, kde bude v tomto časovém období obousměrný provoz. Ve všední dny v čase mezi 6.00 až 13.00 hodin bude možné odjíždět z nemocničního areálu rovněž přes spodní vrátnici.

Další vstupy či vjezdy do Pardubické nemocnice budou pro veřejnost uzavřeny. Budou určeny výhradně pro zaměstnance, vozy zdravotnické záchranné služby a dopravní zdravotní služby a pro zásobování.

Děkujeme za pochopení a respektování všech pravidel. Zároveň žádáme, aby pacienti do nemocnice přicházeli s co nejmenším doprovodem.

Zdroj a foto: Nemocnice Pardubického kraje

  •  
  •