Vraždou a nahotou proti nudě! Morbidní komedie budila na pardubickém Grand Festivalu smíchu emoce…

Pardubice – Vraždou a nahotou proti nudě! Tak by se dalo stručně shrnout hlavní motto kontroverzní inscenace Pan Kolpert, která byla k vidění v úterý večer ve Východočeském divadle v Pardubicích. Na jubilejní 20. ročník Grand Festivalu smíchu s ní zavítalo Činoherní studio z Ústí nad Labem.

Organizátoři prestižní soutěžní přehlídky nejlepších divadelních komedií rozhodně zaslouží uznání za odvážný dramaturgický počin, protože podobné představení v Pardubicích diváci hodně dlouho neviděli. A určitě nešlo o krok vedle. Naopak!

Krev, násilí, alkohol i zvratky

Text německého dramatika Davida Gieselmanna není žádnou řachandou, ale pozoruhodnou morbidní komedií plnou krve, násilí, zvratků a alkoholu, která bez servítek ukazuje na vyprázdněnost životů současné mladé generace. Střídá silné i slabší momenty, avšak finále ústeckého nastudování v režii Davida Šiktance v publiku jednoznačně budilo silné emoce. A to i díky povedeným hereckým výkonům hlavních představitelů v čele s Markem Adamczykem, Zuzanou Truplovou, Lukášem Černochem a Annou Fišerovou.

Česká Angelika v Pardubicích začínala

Patronkou druhého soutěžního představení Grand Festivalu smíchu se stala známá herečka a dabérka Libuše Švormová. „Můj manžel říká: Ty už se zas chystáš do toho Perníkova? Ty tam jezdíš tak často a ráda,“ smála se česká Angelika, pro níž bylo Východočeské divadlo v mnohém osudové.

„Tady jsem začínala. Strávila jsem tu krásné tři sezony. Hrála jsem tu ve spoustě komedií a jsem za to šťastná. Herec má po škole hrát divadlo a ne čekat, až ho někdo v Praze obsadí do seriálu,“ podotkla Libuše Švormová, která se v Pardubicích seznámila i se svou první velkou láskou, spisovatelem a scénáristou Janem Otčenáškem.

Foto: Činoherní studio města Ústí nad Labem

  •  
  •