Vozy ze záchranky poslouží vodním záchranářům a městské policii…

Pardubický kraj – Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje nabídla svůj vyřazený majetek k dalšímu použití. Jedná se o dva sanitní vozy. Rada Pardubického kraje rozhodla o jejich bezúplatném převodu. Z mnoha zájemců evidovaných na odboru zdravotnictví byly vybrány Vodní záchranná služba ČČK Pastviny a Městská policie Pardubice.

„Vodní záchranná služba ČČK Pastviny využije vůz ke své činnosti na přehradě Pastviny a v rámci zajišťování akcí po celé ČR. V rámci těchto akcí využije sanitku ke kvalitnímu ošetření, aby měl jak pacient, tak záchranář dostatek prostoru. Městské policii Pardubice přinese zasloužilá sanitka ještě užitek například při přepravě podnapilých a znečištěných osob k lékařskému vyšetření na protialkoholní záchytnou stanici. Dojde tak k náhradě dvacet let starého vozidla,“ sdělil radní pro oblast zdravotnictví Ladislav Valtr.

Pardubický kraj převede bezúplatně dva vozy zn. Volkswagen Transporter 4×4. Obě auta byla vyrobena v roce 2011. První je se stavem tachometru 164 660 kilometrů a druhé 173 088 kilometrů. Stav nabízeného majetku odpovídá jeho stáří.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •