Vloupání do trafiky překazil svědek a nakonec i přivolané hlídky strážníků a policie…

Pardubice – Rychlou akci předvedli strážníci ve spolupráci s oznamovatelem, který sledoval, jak se trojice osob snaží vloupat do trafiky na Závodu míru.

Do dvou minut po oznámení byla první hlídka strážníků na místě a svědek na telefonu informovat o pohybu osob. Dvě se schovávaly za auty a třetí se i s páčidlem v ruce dala na útěk směrem k Polabinám. Jeden ze strážníků vyběhl za podezřelým a druhý se jej pokoušel pronásledovat ve služebním voze, ale po několika metrech se prchající mladík ztratil.

Oznamovatel byl stále ve spojení se stálou službou a oznámil, že vidí, jak se dvojice, zřejmě spolupachatelů, krčí za jedním vozidlem. V tu chvíli se strážníci v ulici potkali s kolegy ze státní policie, kteří prováděli v místě preventivní kontrolní činnost. Po předání informací se do pátrání pustily hlídky společně a navíc úspěšně.

Dvojici ukrytou za vozidlem se podařilo rychle dohledat. Nejednalo se o žádné protřelé zločince, jelikož se pod tíhou důkazů vzápětí přiznali a navíc zavolali třetímu z party, aby se přestal schovávat a vrátil se na místo, protože je v místě hodně hlídek a všechno už stejně vědí. Mladík uznal prohru a dostavil se ke služebním vozidlům.

S ohledem na podezření ze spáchání trestného činu si případ i celou trojici na místě převzali zasahující policisté.

Autor: Mgr. Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice