Vladimír Svačina bude také nadále oblékat dres Dynama!

PARDUBICE — Vedení hokejového klubu se dohodlo na spolupráci v následující sezoně s dalším hráčem. V Pardubicích zůstane i Vladimír Svačina, který přišel do Dynama koncem prosince minulého roku z Komety Brno.

„Se službami Vládi Svačiny jsme spokojeni. Má výbornou techniku hole, šikovné ruce, je to hráč do zakončení. Rychle se adaptoval do našeho týmu, je pracovitým hráčem, který nám přišel pomoci v těch nejdůležitějších zápasech v závěru sezony. Rozhodli jsme se tedy, že převezmeme jeho smlouvu z Komety Brno, kterou má do konce příští sezony,” řekl Dušan Salfický, člen představenstva hokejového klubu.

Vladimír Svačina přišel do Pardubic mezi vánočními svátky, ve čtrnácti zápasech za Dynamo vstřelil dvě branky a na dalších pět asistoval. Řadí se mezi disciplinované hráče, protože jeho skóre trestných minut je čisté. Jeho další doménou jsou samostatné nájezdy, kdy týmu pomohl dvěma úspěšnými nájezdy proti Olomouci a jedním na ledě Karlových Varů. 

Pro dvaatřicetiletého útočníka se bude jednat o třináctou sezonu v extralize. „Jednání proběhlo korektně a rychle jsme se na všem domluvili. Věřím, že tuto sezonu s klukama úspěšné zvládneme a příští sezona bude probíhat jinak než letos,” řekl Vladimír Svačina.  

Dynamo čekají další dvě důležitá utkání

I Dynamo po reprezentační přestávce má na programu další důležité střetnutí v těžkém závěru sezony. V pátek budou bojovat proti Vítkovicím a v neděli na svém ledě přivítají hokejisty ze Zlína.

Těžký zápas o udržení čeká Pardubice v pátek v Ostravě. Asistent trenéra má jasno, na co si musí Pardubice na ledě jednoho z přímých konkurentů o setrvání v extralize i pro následující sezonu dát pozor: „Na brejky! Tak jako jsme od nich tady dostali branky z brejků, když jsme se nevrátili a nerozebrali hráče, oni to potrestali,“ řekl Michal Mikeska. Pardubičtí hráči odjíždí do Vítkovic už ve čtvrtek. „Vždycky je dobré jet den dopředu, protože nevíme, jaká bude doprava. Je také dobré, když mají hráči v den zápasu svůj režim a soustředí se jen na utkání,“ popsal trenér Mikeska.

Podobný klíčový zápas doma v enteria areně s Litvínovem pardubickým hráčům nevyšel nejen výsledkově, ale nepovedl se ani herně. Jestli tedy může být hostující prostředí přínosem, na to se snažil najít Michal Mikeska odpověď: „Jsme doma takoví svázaní, je to zapeklitá otázka, ale samozřejmě bychom raději hráli doma, podpora publika je skvělá, i když se nám tady nedaří,“ popsal trenér své myšlenky a dodal: „Uvidíme, po bitvě bude každý generál!“

„Už dva měsíce se snažíme o zlepšení tlaku do brány, děláme nějaké věci pro zvýšení produktivity. Zároveň máme někdy problém s návratem do obranného pásma, takže jsme se zaměřili i na to,“ řekl asistent trenéra. Vrátil se také k zápasu ve Vrchlabí: „Chtěli jsme vidět mladé, jak k zápasu přistoupí a to, jak si poradí s druholigovým soupeřem. Dělali jsme to i kvůli nějakému rytmu, aby si kluci museli trochu zabruslit,“ doplnil Michal Mikeska.

Zdroj a foto: HC Dynamo Pardubice


  •  
  •