Víkendový sběr opilců. Rekord 4 promile drží žena…

Pardubice – Krom zraněných osob Městská policie Pardubice sbírá ale také značně opilé. K takovému, který se propil až do bezvědomí spěchali strážníci v pátek.

Nereagoval na žádné vnější podněty a tak jej strážníci ihned uložili do stabilizované polohy a zajistili dýchací cesty. Probral se až ve chvíli, kdy jej zdravotníci vyšetřovali. Při té příležitosti absolvoval i to nejdůležitější vyšetření, které ukázalo znepokojivou hodnotu přes 3 promile alkoholu v dechu. Zdravotníci jej předali do nemocnice. Rekord to ale ještě nebyl.

O chvíli později strážníci přijeli do Štrossovy ulice, kde našli potácející se ženu. I ona skončila v nemocnici. Důvodem obavy o její život nebylo ani tak rozbité koleno, jako výsledek dechové zkoušky, který byl přes 4 promile a znamenal rekord víkendu.

V sobotu ráno pak strážníci sbírali mladého muže, který zvládl o půl sedmé jen vyvrávorat před bar, kde s rozepnutými šortkami odpadl. Nadýchal 2,27 promile. Strážníci se jej pokusili předat matce, ale ta nebyla schopna si jej převzít a proto se podíval na záchytnou stanici.

Další bezvládný opilý muž zaměstnal strážníka a záchranáře u jezírka Bajkal. Nadýchal 2,60 promile a z rozhodnutí posádky záchranné služby skončil v nemocnici.

Tečku za sběrem opilců pak udělala vulgární žena, která se pouštěla do lidí i do pobíhání v komunikaci. Strážníci u ní naměřili přes 1,5 promile alkoholu v dechu a vyprovodili ji na záchytnou stanici.

Zdroj a foto: Městská Policie Pardubice

  •  
  •