Víkendové nehody v kraji. Kolize čtyř osobních vozidel na Chrudimsku uzavřela komunikaci…

KRAJ – Kolize čtyř osobních vozidel na silnici I/37 nedaleko Výsonína na Chrudimsku. Na místo se dostavily všechny složky integrovaného záchranného systému.

Hasiči zajistili místo nehody, auta proti požáru a úniku provozních kapalin. Nehoda si vyžádala čtyři zraněné osoby, z toho dvě odvezla zdravotnická záchranná služba do nemocnice.

HZS DN Vysonin 1109202103
« z 3 »

V neděli ráno hasiči vyprošťovali jednu osobu z osobního vozidla

V neděli 12. září u obce Perálec hasiči vyprošťovali jednu osobu z osobního vozidla.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Hlinska spolu s dobrovolnými ze Skutče. Při příjezdu profesionální jednotky na místo již zasahovali dobrovolní hasiči.

Tři cestující byli mimo automobil, ale čtvrtý pasažér zůstal uvnitř. Dobrovolná jednotka pomocí rozpínáku provedla odtržení dveří a vytáhla zraněnou osobu ven, kterou předala zdravotnické záchranné službě do péče. Profesionální hasiči řídili provoz na komunikaci. 

Zraněná osoba byla zdravotníky odvezena do nemocnice. Tři cestující zůstali na místě u osobního auta, odtah si zajistil majitel sám, a tak jim hasiči poskytli pitnou vodu a deku.

HZS DN Peralec 1209202101
« z 2 »

Osobní automobil narazil do stromu, na místě zasahoval i vrtulník

Všechny záchranné složky spěchaly 12. září kolem půl druhé odpoledne do Slatiny na Svitavsku. Osobní automobil zde narazil do stromu, na místě byly tři zraněné osoby, z toho jedno dítě. 

Hasiči asistovali zdravotníkům, zabezpečili místo nehody a provedli protipožární opatření u vozidla. Bylo nutné povolat vrtulník, a tak zajistili i místo pro přistání.

Otec se synem byli odvezeni sanitním vozem do nemocnice a spolujezdkyně byla transportována vrtulníkem letecké záchranné služby.

HZS DN Slatiny 1209202102
« z 3 »

Autor: Jana Poláková – asistentka, HZS Pardubického kraje
Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje