Víkend ve znamení alkoholu nejen za volantem…

KRAJ – Za víkend Policie CŘ zjistila celkem 10 řidičů pod vlivem alkoholu, 7 z nich při silničních kontrolách a 3 v souvislosti s šetřením dopravních nehod. 

Na prvního hříšníka narazili policisté hlídkové služby v sobotu 25. září 2021 po půl deváté dopoledne v České Třebové. Dvaapadesátiletý řidič vozidla zn. Ford nadýchal napoprvé 0,81 promile a druhá dechová zkouška poukázala na hodnotu vyšší a to na 0,85 promile alkoholu v dechu. Orlickoústečtí policisté muži zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu.

Dalšího řidiče pod vlivem odhalila  dopravní nehoda, ke které došlo v Ústí nad Orlicí v Tvardkově ulici krátce po páté hodině odpoledne. Řidič vozidla Ford nedodržel za dostatečnou bezpečnostní vzdálenost za před ním zastavujícím vozidlem zn. Škoda, jehož řidič dával přednost chodci na vyznačeném přechodu pro chodce, a narazil do jeho zadní části. Poté z vozidla vystoupil, posbíral si poškozené části vozidla a z místa odjel. Policisté z hlídkové služby muže záhy vypátrali a ukázalo se, že měl pádný důvod od dopravní nehody ujet. Podrobil se dechové zkoušce, která byla pozitivní s hodnotami první zkoušky 0,91 promile a u druhé 0,80 promile alkoholu v dechu. Policisté muže vyzvali ještě k provedení drogového testu, který se ukázal rovněž pozitivní. A to nebylo všechno. Lustrací policisté zjistili, že dotyčný řidič vlastně ani není řidičem.

Třetím řidičem pod vlivem na Orlickoústecku byl 55letý řidič elektrokoloběžky zn. Hecht, který v Králíkách v Pivovarské ulici v půl osmé večer nezvládl její řízení a havaroval.  Dechová zkouška ukázala na hodnotu 2,62 promile a druhá byla 2,75 promile alkoholu v dechu. Se zraněním byl zdravotníky převezen do nemocnice.

Dalšího řidiče pod vlivem odhalila policejní hlídka v České Třebové kolem půl deváté večer. Řidič vozidla Škoda nadýchal 1,55 a 1,56 promile alkoholu v dechu. Lustrací se dále zjistilo, že dotyčný není držitelem příslušného oprávnění k řízení vozidel.

Dalšího řidič pod vlivem nezvládl řízení v Moravské Třebové na Svitavsku před osmou hodinou večer. Vozidlem zn. Mazda narazil do zaparkovaného vozidla v Nádražní ulici a z místa ujel. A měl důvod. Po několika minutách řidiče policisté zastavili, provedli s ním dechovou zkoušku s výsledky 2,77 a 2,67 promile alkoholu v dechu. Lustrací se ukázalo, že ani on není držitelem příslušného řidičského oprávnění. Za půl hodiny už kolegové z obvodního oddělení v Litomyšli v Trstěnické ulici zastavili dalšího řidiče pod vlivem. Ten nadýchal 0,42 promile.

Neděle byla o poznání klidnější – čtyři případy – po jednom v každém okrese. Okolo půl třetí odpoledne hlídka dopravních policistů na Orlickoústecku na silnici I. třídy č. 35 u obce Týnišťko zastavila vozidlo zn. Škoda Felicia z důvodu naměřené rychlosti jízdy. S řidičem provedli dechovou zkoušku, která vyšla jako pozitivní s hodnotami 1,05 a 0,97 promile alkoholu v dechu. Další hlídka, tentokrát v Pardubicích, zastavila řidiče vozidla zn. Audi přibližně o půl deváté večer. V rámci silniční kontroly vyzvali řidiče k provedení dechové zkoušky, ta se ukázala jako pozitivní s hodnotami 1,43 a 1,38 promile alkoholu v dechu. Lustrací navíc kolegové zjistili, že řídil vozidlo i přes vyslovený zákaz řízení všech motorových vozidel.

Dopravní policisté zastavili po jedenácté hodině večerní vozidlo zn. Škoda v Chrudimi. Po předložení dokladů se řidič podrobil dechové zkoušce s výsledkem 0,63 a 0,66 promile alkoholu v dechu. S naměřenými hodnotami souhlasil a přiznal se, že před jízdou požil dvě 11° piva. Přišel tak o řidičský průkaz a další jízda mu byla zakázána.

Poslední nedělní případ je ze Svitav. Zhruba půl hodiny před půlnocí na sebe upozornil cyklista jedoucí v ulici T. G. Masaryka tím, že nebyl za snížené viditelnosti řádně osvětlen a kličkoval ze strany na stranu. Nadýchal 2,36 promile alkoholu v dechu.

Autor: por. Mgr. Andrea Muzikantová tisková mluvčí policie Pardubického kraje
Zdroj a ilustrační foto: Policie ČR

 
 
 • Kraj začíná oceňovat nejlepší učitele v regionu. Ceny nesou jméno Gustava Habrmana…
 • Pardubice – V Pardubickém kraji začíná letošním rokem nová tradice, a to oceňování pedagogů všech stupňů vzdělávání. Nové ocenění, jehož součástí

   
   
 • Přijaté Zásady otevírají cestu udržitelnému rozvoji…
 • Pardubice – Nové Zásady pro spolupráci s investory, které přinesou do Pardubic transparentní komunikaci mezi městem a developery a jasné

   
   
 • Nová auta od Globusu už dopravují hendikepované a seniory v Ústí nad Orlicí, Rychnově nad Kněžnou a ve Svitavách…
 • Pardubice – Globus již od roku 2002 přispívá z prodeje tašek ve svých hypermarketech Kontu Bariéry na nákup nových velkoprostorových vozů

   
   
 • Výzkum Univerzity Pardubice získal světové uznání…
 • Pardubice – Metoda diagnostiky rakoviny slinivky, která je objevem týmu analytického chemika Michala Holčapka z Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice, si vysloužila

   
   
 • Pardubice pomáhají sociálním službám desítkami milionů korun…
 • Pardubice – Hned z kraje nového roku se mohou sociální služby těšit na podporu města. Radnice tento týden začala s vyplácením peněz