Víkend a alkohol, tradiční kombinace…

Pardubice – První listopadový víkend přinesl celkem dvanáct událostí Městské Policie Pardubice, v kterých hlavní roli sehrál alkohol.

Někdy byla jeho míra tak vysoká, že osoby skončily v péči lékařů. Během hodiny a půl tak nemocnici a poté i na záchytce skončili dva muži, oba cizinci. Pili nezávisle na sobě.

Jednoho z toho rozbolelo břicho a zavolal si jak záchranku, tak i strážníky a druhý nemohl vůbec chodit. Jeho bezvládné tělo našli hasiči, kteří jeli k jiné události. Místem ale vzápětí projížděli i strážníci a policisté, kteří hasiče vystřídali, takže o muže bylo postaráno. Hodnota, která muže doslova odrovnala, se projevila až na záchytce, kde muž trochu přišel k sobě a byl schopen provést dechovou zkoušku s výsledkem 2,14 promile.

Slušný minibar měla pro změnu v batůžku mladistvá slečna, která popíjela s kamarády v Tyršových sadech. V dechu měla 0,69 promile, ale za hodinu by byl její stav pravděpodobně horší.  V zavazadle nechyběla slivovice, šumivé víno a ochucený likér. Slečna byla předána zákonnému zástupci a celý případ bude mít dohru u orgánu sociálně-právní ochrany dětí.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •