VIDEO: Zloděj kol putoval do vazby. Při zadržení měl u sebe pistoli

Pardubice – Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Tak přesně toto přísloví sedí na jednatřicetiletého muže, kterého kriminalisté obvinili z trestného činu krádeže a porušování domovní svobody.

Recidivista, který za majetkovou trestnou činnost byl již v minulosti trestaný, měl spáchat celkem čtyřicet skutků. Zaměřil se na jízdní kola, elektrické koloběžky a bylo mu jedno, jestli jsou zaparkované na veřejných místech ve stojanech, na zahradách rodinných domů nebo uklizené ve sklepích nebo kolárnách. V několika případech si dokázal poradit i se zámky. Odcizená kola měl hned prodávat a peníze za ně využívat pro svou potřebu.    

Když policisté muže v minulých dnech zadrželi, našli u něj plynovou zbraň. Tu zajistili a poslali na expertízu.  Zadržený putoval do cely, odkud ho eskorta odvezla k soudu v Pardubicích, kde soudce rozhodl o jeho vzetí do vazby.

Svým jednáním způsobil škodu přesahující čtyři sta tisíc korun. V případě odsouzení mu vzhledem k výši škody hrozí pobyt za mřížemi až na pět let.

Autor: por. Mgr. Dita Holečková – tisková mluvčí policie Pardubického kraje
Zdroj a foto: Policie ČR