VIDEO: Ženu postihly zdravotní komplikace, pomoc přišla včas…

Pardubice – Mít přítele, který Vás zná jako svoje boty je k nezaplacení. A také to může zachránit život, jako o víkendu. Strážníky kontaktoval třiasedmdesátiletý muž s obavou o svou o čtyři roky starší kamarádku.

Stále službě sdělil, že se nachází u jejího bytu, slyší, že hraje rádio, také se ozývá mobilní telefon, ale nikdo nereaguje, což je velmi zvláštní. Přítelkyni prý takto chodí kontrolovat často a tuší, že něco není v pořádku a možná se jí něco stalo.

Strážníci se po prvotním neúspěšném kontaktování ženy rozhodli pro urychlený vstup do bytu. Vykopli dveře a v kuchyni nalezli pod stolem ženu, která byla již při vědomí, ale tvrdila, že pocítila slabost, přestala cítit nohy a najednou se probudila na zemi.

Strážníci okamžitě zavolali zdravotníky a na ženu dohlíželi do doby jejich příjezdu. Seniorku si poté záchranka odvezla do nemocnice a strážníci předali byt dceři. (K této události máme k dispozici video:

Syn se měl postarat o tatínka, jenže nezvládl ani péči o sebe samého

Včerejší příběh byl o něco smutnější. O pomoc volal dvaasedmdesátiletý muž, o kterého se měl starat syn, avšak ten roli pečovatele nezvládl. Namísto toho pil alkohol, vyvolával konflikty a choval se velmi nepředvídatelně.

V době příjezdu strážníků ležel muž na posteli a byl zcela mimo. Strážnici o něj nalezli léky, které zapil alkoholem, Záchranka tak vyjížděla k tomuto muži, aby si jej převzala do péče a předala na psychiatrické oddělení. O invalidního tatínka se tak přijel starat jiný člen rodiny.  

Zdroj: Městská policie Pardubice

 
 
 • Na Pardubickém závodišti se opět bruslí!
 • Pardubice – Provoz Zimního sportovního parku byl zahájen. Na Pardubickém závodišti se bude od prosince až do února příštího roku

   
   
 • Univerzita Pardubice pozve budoucí studenty na Den otevřených dveří online…
 • Pardubice – Zájemce o studium osloví Univerzita Pardubice letos už pouze online. Plánovaný Den otevřených dveří na všech sedmi fakultách

   
   
 • Ateliéry pro umprumku v Ústí nad Orlicí patří mezi krajské priority v oblasti školství…
 • Ústí nad Orlicí – Hejtman Martin Netolický a radní pro oblast školství Josef Kozel navštívili v pátek město Ústí nad Orlicí.

   
   
 • Opilý řidič zapomněl svítit. Polámaný po skoku z okna zápasil se strážníky i zdravotníky…
 • Pardubice – Mikulášský víkend a strážníci v Pardubicích při něm od pátku do neděle řešili 320 událostí. Policistům strážníci předali dvě

   
   
 • Kraj chce na úpravách haly na Dašické spolupracovat se sportovními kluby…
 • Pardubice – Přestože sportovní hala na Dašické v Pardubicích spadá pod správu přilehlého gymnázia, to jí obvykle využívá jen na hodiny