VIDEO: Ujíždějící motorkáři zaměstnali policisty na Svitavsku

Svitavsko – V pondělí 3. dubna 2023 kolem 14:00 si svitavští policisté vykonávající hlídkovou činnost všimli dvou terénních motocyklů bez registračních značek, které jely směrem na Kamennou Horku.

Oba řidiče se rozhodli zastavit a zkontrolovat. Na světelné ani zvukové signály k zastavení nereagovali, otočili se na policisty, odbočili ze silnice na louku a začali ujíždět. Hlídka pomalejšího z řidičů dojela, najela vedle něho a pomocí megafonu ho vyzvala k zastavení. Řidič ale dál pokračoval v jízdě. Až poté, co hlídka muže předjela a zatarasila mu cestu, tak zastavil. S policisty ale nespolupracoval, zůstal sedět na motocyklu a ani po výzvě z motorky nesesedl. Policisté tak použili donucovací prostředky a muže z motocyklu svedli na zem a spoutali. Druhému motorkáři se podařilo ujet.

Hlídka řidiče vyzvala k předložení dokladů potřebných pro provoz a řízení motocyklu, nic z toho nepředložil. Lustrací osoby policisté zjistili, že řidičem je 26letý muž, který nevlastní řidičské oprávnění. Z evidencí u motocyklu zn. Rebel Master vyšlo najevo, že zastavený motocykl bez registrační značky nemá platnou technickou prohlídku ani zákonné pojištění.

Policisté s mužem provedli testy na přítomnost alkoholu a drog. Oba vyšly negativně. Z místa putoval s kolegy na oddělení k podání vysvětlení. K řízení neregistrovaného motocyklu se přiznal a uvedl, že si nevšiml policejní hlídky, která se ho snažila několikrát zastavit. Dále uvedl, že motorkáře, kterému se podařilo ujet, nezná.

Motorkář se dopustil hned několika přestupků, které budou řešeny ve správním řízení. Za řízení motorového vozidla bez příslušného řidičského oprávnění muži hrozí sankce 25 až 50 tisíc korun a zákaz činnosti na 1 až 2 roky.

Autor: por. Mgr. Andrea Muzikantová – tisková mluvčí policie Pardubického kraje
Zdroj: Policie ČR