VIDEO: Strážníci museli krotit opilého muže bez roušky. Při zadržení kousal…

Pardubice – Zákrok proti agresivnímu muži mají za sebou pardubičtí strážníci. Na zjevně opilého muže bez roušky upozornili svědci v ulici Na Drážce.

Když hlídka přijela, muž si před strážníky sundal roušku, ignoroval opakované výzvy strážníků k jejímu opětovnému nasazení a z místa chtěl navíc odejít. Protože v té chvíli již strážníci vyčerpali všechny domlouvací možnosti, došlo na použití hmatů a chvatů. V nastalém zápase muž začal kolem sebe kousat a naši kolegyni kousl do nohy. Po příjezdu další hlídky byl muž spoután a převezen na záchytnou stanici, kde u něj dechová zkouška ukázala 1,63 promile. Po vystřízlivění mu za neuposlechnutí výzvy byla uložena pokuta ve výši deset tisíc korun.

Kromě tohoto extrémního případu ale narážíme i na další problémy, kdy lidé nařízení o volném pohybu osob nedodržují.

Vyhlášení vlády zakazuje volný pohyb osob mimo stanovené případy jako například cesty k lékaři, do zaměstnání nebo do místa bydliště. Z celého vládního nařízení si lidé vybírají jen body, které se jim hodí. Snad jediné, co pochopili správně, je povinná ochrana dýchacích cest. Problematickým místem nařízení se ukazuje předposlední bod, který povoluje pobyt v přírodě a parcích. Většina lidí si ho ovšem vykládá jako „mohu jít, kdy chci a kam chci, to je procházka a to se může“. Zcela ovšem ignorují druhou část nařízení, kde se přímo říká, že jsou povinni omezit pohyb na veřejně dostupných místech na dobu nezbytně nutnou a pobývat v místě svého bydliště s výjimkou výše uvedených případů a omezit kontakty s jinými osobami na nezbytně nutnou míru.

Agresivní, opilý a bez roušky

Zákrok z víkendu ve Statutární město Pardubice. Opilý muž bez roušky a nakonec sankce 10 000 Kč. Domluva po dobrém selhala, ač mu strážníci dali několik šancí. Poté, co zkusil z místa zákroku odejít došlo na donucovací prostředky. Přitom stačil kolegyni ještě kousnout do nohy. Více nejen o tomto incidentu najdete naší zprávě: http://www.mppardubice.cz/kdo-jsme-a-co-delame/zpravy/aktualni-zpravy/2020/udalosti-23.03.2020.html

Zveřejnil(a) Městská policie Pardubice dne Pondělí 23. března 2020

Zdroj: Městská Policie Pardubice

  •  
  •