VIDEO: Strážníci chytali sprejery, pomohlo i kolo od kolemjedoucího cyklisty…

Pardubice – Na dvojici mladíků, kteří malují graffiti, upozornil stálou službu muž, který jejich počínání sledoval. Na místo byly okamžitě vyslány dvě hlídky.

Jakmile mladící spatřili strážníky, dali se na útěk. Po zvolání zákonných výzev k zastavení, jeden z dvojice poslechnul a zastavil. Druhý sprejer tvrdohlavě pokračoval v útěku a hlídka se vydala za ním. 

Cestou jeden ze strážníků míjel cyklistu, kterého požádal o pomoc s tím, že potřebuje půjčit jeho kolo. Honička tedy pokračovala ve složení prchající mladík, sprintující strážník a další muž v uniformě jedoucí na kole. Právě strážníkovi na kole se podařilo mladíkovi nadjet, a když zaběhl do areálu nedaleké stavby, byl běžícím strážníkem dopaden.

Dopadení sprejeři

VIDEO ▶️ Trochu jsme si včera zaběhali za sprejery. Kolega si na to pronásledování dokonce půjčil od jednoho muže kolo. Nápad s malování ani útěk se dvěma 19letým mladíkům moc nezdařil. Naše hlídka je dopadla. Samotná malůvka na mostě u Parama ale = trestný čin s příslušnými následky. Video tady a víc informací o tom v naší zprávě tady: https://tinyurl.com/sprejeri

Zveřejnil(a) Městská policie Pardubice dne Čtvrtek 1. srpna 2019

Oba devatenáctileté umělce dovedli strážníci zpět na místo, kde sprejovali, provedli nezbytné úkony a dvojici předali kolegům ze státní policie, která se nyní bude touto událostí zabývat.

Muži, který poskytnul strážníkům věcnou pomoc, bylo nepoškozené kolo vráceno zpět a městská policie mu tímto ještě jednou děkuje za jeho ochotu.

Zdroj: Městská policie Pardubice

  •  
  •