VIDEO: Sražený chlapec trolejbusem…

Pardubice – Městská Policie Pardubice zveřejňuje video z dopravní nehody, ke které před časem došlo u Pardubice hlavní nádraží.

V pondělí 7. října 2019 krátce před půl třetí hodinou odpoledne hlídka strážníků zasahovala u dopravní nehody na terminálu hlavního nádraží v Pardubicích, kde došlo ke střetu 12letého chlapce s trolejbusem.

“Víme, že záběry této nehody nejsou pěkné, ale přesto chceme, abyste se na ně podívali a vysvětlíme vám proč.”

▶️ Setkali jsme se po nehodě s maminkou zraněného chlapce a dohodli se, že právě tohle video s jejím souhlasem zveřejníme. Jejím i naším přáním totiž je, aby se z jedné chyby, která mohla lehce stát život dítěte, poučilo co nejvíce z vás. 
▶️ Pokud uznáte za vhodné, ukažte tyto záběry svým dětem a vysvětlete jim, proč mají v silničním provozu bedlivě dbát své vlastní bezpečnosti. A věříme, že se to netýká jen dětí. 
▶️Závěrem prosíme vás všechny, kdo se díváte: zdržte se nevhodných komentářů na všechny aktéry příběhu. Jeho smyslem není lynč, senzace, nebo hledání viny. Cílem je, poučit se z jedné malé chyby, která málem skončila velkým neštěstím, aby už nikdy nemusela nastat. 

Nepozornost je nebezpečná

Dobrý den. Zveřejňujeme video z dopravní nehody, ke které před časem došlo u Pardubice hlavní nádraží. 12letého chlapce tu při přecházení vozovky srazil trolejbus a o nehodě jste tu nás četli ZDE: https://tinyurl.com/pozornanepozornostVíme, že záběry této nehody nejsou pěkné, ale přesto chceme, abyste se na ně podívali a vysvětlíme vám proč. ▶️ Setkali jsme se po nehodě s maminkou zraněného chlapce a dohodli se, že právě tohle video s jejím souhlasem zveřejníme. Jejím i naším přáním totiž je, aby se z jedné chyby, která mohla lehce stát život dítěte, poučilo co nejvíce z vás. ▶️ Pokud uznáte za vhodné, ukažte tyto záběry svým dětem a vysvětlete jim, proč mají v silničním provozu bedlivě dbát své vlastní bezpečnosti. A věříme, že se to netýká jen dětí. ▶️Závěrem prosíme vás všechny, kdo se díváte: zdržte se nevhodných komentářů na všechny aktéry příběhu. Jeho smyslem není lynč, senzace, nebo hledání viny. Cílem je, poučit se z jedné malé chyby, která málem skončila velkým neštěstím, aby už nikdy nemusela nastat. Děkujeme vám.

Zveřejnil(a) Městská policie Pardubice dne Čtvrtek 10. října 2019

Strážníci právě projížděli okolo a na místě spolu s ostatními svědky poskytli chlapci prvotní ošetření a zajistili svědky nehody. Chlapce si převzala záchranná služba a se zraněním nohy a hlavy jej převezla do nemocnice.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •