VIDEO: Řídili dopravu u stavby na rychlodráze pod vlivem alkoholu a to dva dny po sobě…

Pardubice – Strážníci Městské policie Pardubice zjistili, že dopravu na Hlaváčově ulici, kde se u nemocnice instalují protihlukové stěny, kyvadlově usměrňují pracovníci soukromé firmy. Problém byl ovšem v tom, že dva z nich tak činili pod vlivem alkoholu. Dva dny po sobě.

První známkou, že něco není v pořádku, byl telefonát od jednoho řidiče. Ten na linku 156 oznámil, že mu paní, která kolem stavby usměrňuje dopravu, málem spadla pod auto, jak se motá. Strážníci vyjeli situaci prověřit a nestačili se divit. Devětatřicetiletá žena skutečně byla svými pohyby nápadná už zdálky. Zblízka pak strážníci překvapila jak výsledkem dechové zkoušky ve výši 1,16 promile, tak pozitivním testem na návykové látky. Za svodidly se pak strážníkům podařilo najít prázdné lahve od vodky. 
Jenže to nebylo vše.

Pod vlivem alkoholu usměrňovali dopravu. Dva dny po sobě…

Kulantně řečeno: personalista téhle firmy má hodně špatný týden i ruku. A my se nestíháme divit, co všechno je ještě na silnicích možné. Strážníci Městské policie Pardubice zjistili, že dopravu na Hlaváčově ulici, kde se u nemocnice instalují protihlukové stěny, kyvadlově usměrňují pracovníci soukromé firmy. Problém byl ovšem v tom, že dva z nich tak činili pod vlivem alkoholu. Dva dny po sobě. První známkou, že něco není v pořádku, byl telefonát od jednoho řidiče. Ten na linku 156 oznámil, že mu paní, která kolem stavby usměrňuje dopravu, málem spadla pod auto, jak se motá. Strážníci vyjeli situaci prověřit a nestačili se divit. Devětatřicetiletá žena skutečně byla svými pohyby nápadná už zdálky. Zblízka pak strážníci překvapila jak výsledkem dechové zkoušky ve výši 1,16 promile, tak pozitivním testem na návykové látky. Za svodidly se pak strážníkům podařilo najít prázdné lahve od vodky. Jenže to nebylo vše. Druhý den, hned po ránu a stejné místo. I tentokrát se jednomu z řidičů činnost stavebních regulovčíků zdála poněkud zvláštní. A strážníci opět jeho postřeh potvrdili. Osmatřicetilý muž, kterého v reflexní vestě a s plácačkou vyzvali k dechové zkoušce, dýchl stejnou hodnotu jako jeho kolegyně předchozí den – 1,16 promile. Později vyfoukl ještě víc – 1,19 promile. Strážníkům tvrdil, že je zcela v pořádku a včera vypil jen deset piv a osm panáků. Na stavbě už je naštěstí nepotkáte. Strážníci tyhle dva pracovníky předali k dořešení policistům.

Zveřejnil(a) Městská policie Pardubice dne Čtvrtek 18. června 2020

Druhý den, hned po ránu a stejné místo. I tentokrát se jednomu z řidičů činnost stavebních regulovčíků zdála poněkud zvláštní. A strážníci opět jeho postřeh potvrdili. Osmatřicetilý muž, kterého v reflexní vestě a s plácačkou vyzvali k dechové zkoušce, dýchl stejnou hodnotu jako jeho kolegyně předchozí den – 1,16 promile. Později vyfoukl ještě víc – 1,19 promile. Strážníkům tvrdil, že je zcela v pořádku a včera vypil jen deset piv a osm panáků.

Na stavbě už je naštěstí nepotkáte. Strážníci tyhle dva pracovníky předali k dořešení policistům.

Zdroj: Městská Policie Pardubice

  •  
  •