VIDEO: Při pronásledování nezvládl řízení. Test na alkohol a drogy odmítl. 

Chrudimsko – V pondělí 13. března po jedné hodině v noci policisté z obvodního oddělení Chrudim chtěli zastavit a zkontrolovat řidiče osobního vozidla Škoda Octavia. Na služebním vozidle rozsvítili nápis STOP a použili i světelné a zvukové výstražné zařízení. Řidič ve vozidle ale reagoval úplně obráceně, než by měl.

Hlídce začal z Chrudimi ujíždět směrem na Markovice, kde policisté museli při pronásledování jet rychlostí až 120 km/hod. Následně ujížděl přes Bylany směrem na Heřmanův Městec, kde už měli kolegové na tachometru rychlost přes 150km/hod. V Heřmanově Městci muž odbočil z hlavní silnice do parku, ale ani tam na lesních a polních cestách se policistům nechtěl vzdát. Nakonec nezvládl zatáčku, vyjel mimo komunikaci a narazil do stromu.

Proč dvaatřicetiletý cizinec policistům ujížděl, budou nyní kolegové zjišťovat. Je ale možné, že s tím mohlo mít něco společného jeho odmítnutí podrobit se testu na alkohol i na drogy. Řidič podle policistů navíc nevlastní řidičské oprávnění skupiny B, které by ho opravňovalo řídit motorové vozidlo do 3,5 tuny. Při nehodě naštěstí nikdo nebyl zraněn.

Policisté na místě zadrželi muži řidičský průkaz vydaný v cizím státě a celé jeho jednání oznámí příslušnému správnímu orgánu. Za řízení motorového vozidla bez odpovídající skupiny řidičského oprávnění, odmítnutí podrobení se vyšetření, zda při řízení nebyl pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky a za neuposlechnutí výzvy k zastavení vozidla hrozí muži pokuta až 50 tisíc korun a jeden až dva roky zákazu řízení. 

Autor: por. Mgr. Dita Holečková – tisková mluvčí policie Pardubického kraje
Zdroj: Policie ČR