VIDEO: Plameny zničily finský domek, škoda je 5 milionů korun

Pardubice – Pět milionů korun, taková je škoda, kterou způsobily v neděli 4. června odpoledne plameny na finském domku v Pardubicích. Uchránit se podařilo majetek ve výši 8 milionů korun.

Požár nakonec likvidovaly čtyři jednotky hasičů. Nasazen byl potřebný počet útočných proudů tak, aby byly plameny včas zlikvidovány. Jeden proud byl použit k ochlazování sousedního domu a další proud byl nasazen z automobilového žebříku. Dle slov vyšetřovatelky hasičů začalo hořet venku a plameny se šířily po dřevěném obložení domu. Díky požární stěně a ochlazování objektu se plameny nepřenesly dále.

Podařilo se nám zachránit psa. Jedna osoba byla při požáru zraněna.

Pravděpodobnou příčinou vzniku požáru je hra dětí do 15let (odhozený nedopalek).

Autor: por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje
Zdroj: HZS Pardubického kraje

Po 17. hodině Policie ČR přijala oznámení o požáru domu v Ohrazenicích. Na místě zasahovali všechny složky IZS.

Jako prvotní příčina požáru se jevilo odhození sirky nebo nedopalku cigarety, což následně nezletilá dívka doznala policistům do výslechu. Dívka, které ještě nebylo 15 let chvíli před vznikem požáru údajně odhodila u domu nedopalek a sirku, od čehož s největší pravděpodobností celý požár vznikl.

Prozatím Policie ČR v případu zahájila úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti.

Autor: mjr. Ing. Markéta JANOVSKÁ – tisková mluvčí krajského ředitelství, vedoucí OTP Policie ČR
Zdroj: Policie ČR