VIDEO: Pěstírnu měl nad hlavou. Prodejem si mohl přijít až na tři čtvrtě milionu korun. 

Chrudimsko – Policisté z krajské pořádkové jednotky policie Pardubického kraje v minulých dnech zadrželi, po předchozím souhlasu státního zástupce, sedmatřicetiletého muže z Chrudimska. Kriminalisté ho následně obvinili z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.

Policisté muži kladou za vinu, že v době nejméně od roku 2016 až do svého zadržení měl prodávat a zdarma poskytovat marihuanu, kterou z menší části získával od jiných osob, ale z velké části sám vyráběl. K distribuci drogy mělo docházet na Chrudimsku a v Libereckém kraji.

Policisté v rámci trestního řízení provedli domovní prohlídku, při které našli v podkroví mužova domu místnost pro pěstování rostlin konopí. Tam nalezli celkem 60 rostlých rostlin konopí o výšce 90 až 120 cm. Následně v dalších prostorech našli 9 již uschlých rostlin a jiné věci potřebné k pěstování konopí. Vzhledem k tomu, že obviněný měl při trestné činosti používat své osobní vozidlo zn. Ford Mustang, kriminalisté ho zajistili.

V případě prokázání viny a odsouzení může obviněný strávit ve vězení až 10 let.

Autor: por. Mgr. Dita Holečková – tisková mluvčí policie Pardubického kraje
Zdroj: Policie ČR