VIDEO: Nebezpečný a opilý řidič zdemoloval pět aut na Drážce…

Pardubice – Hlídka Městské policie Pardubice v úterý v noci zadržela nebezpečného řidiče, který pod vlivem alkoholu způsobil sérii dopravních nehod. Opilec za volantem poškodil minimálně 5 vozidel, zranil dítě a strážníci při jeho zadržení museli použít donucovací prostředky.

Strážníci si všimli podezřelého vozidla v ulici Na Drážce. Viditelně nabourané černé BMW se sunulo v protisměru od kruhového objezdu u věznice, kde se krátce předtím v protisměru čelně střetlo s jiným vozidlem.

Řidič zdemoloval pět aut. Zadrželi jej strážníci
« 1 z 9 »

Hlídka se pokusila vozidlo zastavit, ale jeho řidič na opakované výzvy nereagoval, naopak přidal plyn a přímo před strážníky naboural do betonového květináče. V šílené jízdě dále pokračoval a naboural několik dalších vozidel. Za křižovatkou ulic Věry Junkové a Luční svou jízdu definitivně zakončil nárazem do zaparkovaného vozidla.

Strážníci muže z vozidla museli dostat za použití donucovacích prostředků a vzápětí jej omezit na osobní svobodě. Muž se i nadále choval arogantně, agresivně, strážníkům i policistům hrubě nadával a vyhrožoval známostmi se soudci. Dechová zkouška u něj ukázala hodnotu 2,18 promile alkoholu v dechu. Postarat se strážníci museli i o psa, kterého s sebou ve vozidle převážel. Vzhledem k podezření z několika trestných činů byl muž předán policistům k dalšímu šetření.

A takto to vypadalo na místě krátce po zadržení nebezpečného řidiče, který svou šílenou jízdou v opilosti demoloval auta, než ho zadržela naše hlídka. Strážníkům i policistům vyhrožoval, nadával a odkazoval se na své známosti se soudci. A krom něho jsme se museli postarat i o psa, kterého měl s sebou ve vozidle. Záběry asi nepotřebují komentář…

Zveřejnil(a) Městská policie Pardubice dne Středa 11. září 2019

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice
Video: Česká televize / Městská policie Pardubice

Boural, nezastavil a poničil dalších 6 vozidel

PARDUBICE – O pořádný rozruch se včera postaral 57letý řidič vozidla BMV, který na kruhovém objezdu v ulici Na Drážce v Pardubicích nezvládl řízení, přejel na krajnici, poté v protisměru narazil do jedoucího vozidla Škoda Octavia a bez zastavení pokračoval dál směrem k ulici Věry Junkové. 

U benzinové stanice Shell jeho jízdu a stav vozidla nepřehlédla hlídka městské policie, ihned jí bylo jasné, že řidič musel mít účast na nehodě a vydala se za ním. Řidič nerespektoval znamení k zastavení, odbočil vlevo do ulice Věry Junkové, kde narazil do betonového květináče. Ani tento náraz ho z cesty dál neodradil. Před zraky strážníků poničil další zaparkovaná vozidla a zastavil v okamžiku, kdy ho náraz otočil do protisměru a odhodil na poslední vůz stojící v protisměru. V ten okamžik ho strážníci zajistili.

Muž, který má mít dle svědků událostí na svědomí škodu na 7 automobilech předběžně vyčíslenou na 450tisíc korun, vykazoval známky předchozí konzumace alkoholu, byl na zpočátku arogantní, odmítal spolupracovat a neustále si stěžoval na přiložená pouta. Dechová zkouška zaznamenala 1,9 promile alkoholu v dechu. Stražníci o několik minut dříve evidují více než 2 promile.

Na ulici se sešlo několik vlastníků poškozených vozidel, strach z jejich zloby řidič, který nadýchal 1,90 promile alkoholu, evidentně neměl. Kuřáků, navzdory způsobených škod, se dožadoval poskytnutí cigarety. Jeden z poškozených pohotově zareagoval: „Nedám vám nic, zničil jste mi auto.“ Zklamaného podezřelého hlídka převezla na „záchytku“, kde se podrobil odběru biologického materiálu a z rozhodnutí lékaře byl propuštěn.

Na místě přišel o řidičský průkaz a nyní čelí podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Není vyloučené, že denní světlo v tamní lokalitě odhalí ještě další poškozená vozidla, což se v nočních hodinách i za pomoci svítilen dalo snadno přehlédnout.

Zdroj a foto: Policie ČR

  •  
  •