VIDEO: Jel z práce s téměř 4 promile

Orlickoústecko – V minulém týdnu jel do práce s téměř 3 promile (níže). Minulý čtvrtek 13. října 2022 vyjížděli kolegové k dopravní nehodě do obce Sloupnice. Řidič po dopravní nehodě nadýchal téměř 4 promile. Tentokrát jel z práce.

Kolem půl páté hodiny odpoledne řidič vozidla Ford Transit jedoucí od Řetůvky k autobusovému nádraží pravděpodobně nezvládl levotočivou zatáčku, přejel vpravo a narazil do tří zaparkovaných vozidel. Po  nárazu ale nezastavil a pokračoval ještě několik desítek metrů až na autobusové nádraží. Policisté z Vysokého Mýta provedli u řidiče dechovou zkoušku, které ukázala na hodnotu 3,67 promile alkoholu v dechu.

Šestadvacetiletému řidiči kolegové zadrželi řidičský průkaz a navíc ještě přišel o osvědčení o registraci vozidla kvůli zjištěným závadám na vozidle. Způsobená škoda na vozidlech byla odhadnuta na téměř čtvrt milionu korun.

Za ohrožení pod vlivem návykové látky řidiči hrozí trest odnětí svobody až na 3 léta.

Autor: por. Mgr. Andrea Muzikantová – tisková mluvčí policie Pardubického kraje
Zdroj a foto: Policie ČR

Omluvenku do práce nedostal

V pondělí 3. října 2022 pět minut před půl druhou odpoledne policisté z oddělení hlídkové služby v Pardubicích v ulici Hlaváčova zastavili a kontrolovali řidiče osobního vozidla zn. Škoda Octavia.

Při silniční kontrole byl z dechu řidiče cítit alkohol a tak policisté po zákonné výzvě u muže provedli dechovou zkoušku. Jak policisté, tak samotný řidič byli z výsledku překvapeni. Přístroj ukázal nejprve 2,95 a při opakované zkoušce 2,76 promile alkoholu v dechu. Na místě se policistům přiznal, že ráno a během dopoledne nějaký alkohol vypil. Dle svých slov byl zrovna na cestě do práce. Tam už ale samozřejmě nedojel, jelikož mu kolegové zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu.

Následně zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě prokázání viny hrozí třiačtyřicetiletému muži trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Autor: por. Mgr. Dita Holečková – tisková mluvčí policie Pardubického kraje
Zdroj: Policie ČR