Venkovské prodejny chceme motivovat k větší nabídce lokálních produktů, říká hejtman Netolický…

KRAJ – V Dlouhé Třebové mezi Ústím nad Orlicí a Českou Třebovou sídlí zemědělská společnost AVENA. Tu ve čtvrtek navštívil hejtman Martin Netolický. S vedením společnosti hovořil především o potravinové soběstačnosti a zastoupení českých produktů v obchodech, ale také o investicích kraje do dopravní infrastruktury na Orlickoústecku.

„O navyšování povinného podílu vybraných produktů se v tuto chvíli vede debata, kterou jednoznačně podporuji. Ačkoliv se jedná primárně o téma celostátního charakteru, tak i jako krajská samospráva můžeme pomoci. Ve spolupráci s Agrární komorou chceme v rámci našeho dotačního titulu na podporu venkovských prodejen zavést určité kritérium, které bude zohledňovat zastoupení regionálních producentů. Dotaci na prodejny jsme zavedli jako první, tak proč bychom nemohli být prvním krajem, který takto podpoří své regionální zemědělce,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

„Jsem přesvědčený, že právě letošní rok a skokové zdražení některých druhů potravin ze zahraničí v souvislosti s koronavirovou pandemií, by nám mělo otevřít oči a motivovat nás v rámci spotřebitelského chování k podpoře našich českých zemědělců a potravinářů,“ řekl hejtman, který s vedením společnosti AVENA hovořil také o investicích kraje do oblasti dopravní infrastruktury, a to především silnice II/315 z Ústí nad Orlicí přes Skuhrov až do Lanškrouna.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •