Venkovní sportoviště se za dodržování určitých pravidel otevírají veřejnosti…

Pardubice – Ačkoli pandemie covidu v naší společnosti stále přetrvává, současná epidemická situace a nařízení vydané Ministerstvem zdravotnictví umožňují, aby veřejnost za dodržování určitých pravidel mohla, až na vnitřní zázemí, znovu využívat venkovní sportoviště.

Podle posledních nařízení je nyní možné, aby na venkovních hřištích sportovalo až 12 lidí rozdělených do skupin po dvou s tím, že tyto dvojice, pokud se nejedná o členy jedné domácnosti, by od sebe měly být vzdáleny 10 metrů.

„Požádali jsme správce otevřených hřišť pro veřejnost na území města, které dotačně podporujeme, aby sportoviště otevřeli lidem s tím, že u vstupů na sportoviště viditelně umístí oznámení s informací, že sportoviště je veřejnosti přístupné, ale v omezeném režimu dle aktuálních platných nařízení. To například znamená, že nemohou využít sociální zázemí a půjčovnu sportovních pomůcek. Možnost využívat hřiště je pro mnoho lidí určitě pozitivní zprávou, i přesto bych návštěvníky a sportovce poprosil, aby respektovali vydaná a platná opatření a byli ke svému okolí ohleduplní," podotýká náměstek primátora zodpovědný za oblast školství a sportu Jakub Rychtecký.

O letošní dotaci, kterou již podpořila komise pro sport při radě města, budou rozhodovat zastupitelé na svém dubnovém jednání. Celkem by mezi sportoviště určené pro veřejnost mělo být z Programu podpory sportu rozděleno necelých 1,85 milionu korun.

Seznam hřišť otevřených pro veřejnost:

Městský atletický stadion na Dukle
Areál SK Jesničánky
Areál SK Nemošice
Areál SK Pardubičky
Areál Sportovní klub Dražkovice
Areál SOKOL Pardubice na Olšinkách
Areál TJ Sokol Mnětice
Areál TJ Sokol Rosice nad Labem
Areál TJ Sokol Staré Čívice
Sportoviště Slovany
ZŠ Pardubice – Dubina, E. Košťála
ZŠ Pardubice, Josefa Ressla
ZŠ Pardubice, nábřeží Závodu míru
ZŠ Pardubice – Polabiny, Družstevní
ZŠ Pardubice – Polabiny, npor. Eliáše
ZŠ Pardubice – Polabiny, Prodloužená
ZŠ Pardubice – Spořilov
ZŠ Pardubice, Staňkova
ZŠ Pardubice – Studánka

Zdroj a foto: Magistrát města Pardubic