Velká pardubická se poběží už po stojednatřicáté, znovu s titulárnímpartnerem Slavia pojišťovnou…

Pardubice – Druhá říjnová neděle je již tradičním termínem konání vrcholu tuzemské překážkové sezony. Řeč je o dostihu zařazenému do mezinárodní seriálu Crystal Cup, tedy o Velké pardubické. V roce 2021 zapíše už 131. ročník a už potřetí je jejím titulárním partnerem Slavia pojišťovna. Dostihový mítink 10. 10. začne slavnostním ceremoniálem v 10:00 hod.

Nedělní mítink nabídne celkem osm tradičních a prestižních dostihů, jejichž vrcholem je samozřejmě 131. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou. Kontinuitu tohoto slavného dostihu se podařilo udržet i v roce 2020, kdy kvůli světové pandemii koronaviru musel být jubilejní ročník odběhnut před prázdnými tribunami. O to více se na Velkou pardubickou těší dostihová komunita, pořadatelé a jistě i diváci.

Všichni cítíme, že 131. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou je neobyčejná a vnímáme ji letos docela jinak, než třeba před dvěma nebo třemi lety. Samozřejmě nás všechny stále zajímá, kdo získá vavříny vítězů. Kdo získá ty nádherné poháry s motivem Muchovy Josefíny, které jsme pro vítěze nechali ve sklárně z Okrouhlic vyrobit. Všichni si dnes vážíme možnosti být spolu. Vážíme si možnosti užít si dostihový program spolu s diváky. Pevně věřím, že tak tomu bude i v následujících letech, kdy Slavia pojišťovna bude titulárním partnerem Velké pardubické. Spojení Slavia pojišťovny, jedné z nejstarších pojišťoven na tuzemském finančním trhu s Velkou pardubickou, nejstarší sportovní událostí s tradicí v naší zemi, nám dává rozhodně smysl," vysvětluje generální ředitel Slavia pojišťovny Karel Waisser.

Dostihový mítink, stejně jako celá dostihová sezona 2021, by se neobešel bez výrazné podpory celé řady partnerů včetně města Pardubice, Pardubického kraje a hlavního partnera sezony BICZ holding a dalších. Nad samotnou Velkou pardubickou záštitu opět převzal ministr zemědělství Miroslav Toman. „Naše poděkování patří nejen partnerům a příznivcům, kteří se různými způsoby zasazují o pokračování tradice Velké pardubické, ale také jezdcům, trenérům, majitelům a ošetřovatelům koní za to, že je neopouští jejich nadšení a touha být součástí dostihového dění, přestože je to každodenní a nikdy neustávající těžká práce a starost," říká předseda představenstva Dostihového spolku a.s. Petr Kvaš.

Letošní ročník Velké pardubické by měl znovu být za účasti diváků a bez výraznějších omezení. Návštěvníkům jsou k dispozici vstupenky na všechny typy tribun s různorodou nabídkou služeb v různých cenových hladinách.

Vstupenky na stání budou do online prodeje uvolněny v den zveřejnění startovních listin, tedy v pátek 1. října, a budou za zvýhodněnou cenu oproti vstupenkám zakoupeným v den konání akce na pokladnách Pardubického závodiště. Odkaz na online prodej je k dispozici na webu závodiště.

„Věříme, že diváci na naše závodiště zavítají a že podpoří realizační týmy na cestě za splněným snem o vítězství či o dobrém umístění nejen v jednom z nejstarších a nejtěžších dostihů v Evropě," dodáváředitel Dostihového spolku Jaroslav Müller.

Program dostihového dne oproti dřívějším letům začíná o celou hodinu dříve. Slavnostní zahajovací ceremoniál se uskuteční již v 10:00 hod. v prostoru cílové roviny, o půl hodiny později odstartuje první z osmi dostihů. Start samotné 131. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou je naplánován na 15:45 hod. Areál závodiště bude pro veřejnost otevřen už od 8:00 hod., kdy v paddocku začne veterinární přejímka koní do Velké pardubické. Česká televize znovu připravuje několikahodinový přímý přenos, který bude možné naladit i v zahraničí.

Pořadatelé doporučují návštěvníkům pro dopravu na Pardubické závodiště využít především posílených spojů městské hromadné dopravy či vozidel taxi. Pro parkování veřejnosti je vyhrazena uzavřená komunikace I/37 kopírující areál závodiště. Příjezd je jednosměrný od Dražkovic, výjezd po skončení mítinku bude směrem na Hradec Králové. Pro partnery a jejich hosty je pro parkování vyčleněna plocha v areálu letiště. Kvůli probíhající modernizaci železniční trati nelze využít vlakovou dopravu.

KOČÁROVÁ JÍZDA

V pátek 8. října se uskuteční tradiční kočárová jízda. Kočáry, které budou doprovázet Viléma z Pernštejna s chotí Johankou v sedlech jejich koní, se vydají krátce po 15:00 hod. z Pardubického závodiště až na Pernštýnské náměstí. Touto pozvánkou na nedělní dostihový mítink se 131. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou budou zároveň zahájeny Podzimní městské slavnosti.

SOBOTNÍ DOSTIHY

Tradiční předehrou vrcholného mítinku sezony jsou sobotní dostihy. V posledních letech prošly různými změnami. Nyní se ustálily na kombinaci rovinových dostihů s prestižními dostihy přes proutěné překážky jako je Křišťálový pohár či Zlatá spona tříletých. První ze sedmi dostihů startuje ve 12:00 hod.

Zdroj a foto: Dostihový spolek a.s.