Vášeň s tangem…

Pardubice – Jedinečné uskupení pěti vynikajících instrumentalistů Escualo Quintet představí ve spojení s Komorní filharmonií Pardubice hudební fenomén argentinského tanga. Na koncertu zazní skladby taneční, koncertní Tango nuevo, které je strhující syntézou temperamentního argentinského folkloru, klasické hudby a jazzu, a další jihoameričtí autoři. Zpívá charismatická Gabriela Vermelho, doprovází perkusista Camilo Caller. 

Vášeň s tangem je druhým z řady koncertů cyklu Máme hosty, který Komorní filharmonie Pardubice pořádá v této sezoně. Soubor Escualo Quintet se objevuje v dramaturgii mezinárodních festivalů jako např. MHF Český Krumlov, Dvořákův festival, MHF České doteky hudby a mnohé další. Získal i ocenění Velvyslanectví Argentinské republiky. Za doprovodu Komorní filharmonie Pardubice zahraje nejen skladby fenomenálního Astora Piazzolly, ale také mnohých dalších autorů pocházejících z Jižní Ameriky (Lalo Schifrin, Cacho Castaňa, Carlos Gardel, Pedro Laurenz, Julián Plaza a další). 

Koncert svým hlasem zpestří všestranná performerka Gabriela Vermelho, držitelka ceny Alfréda Radoka, hrou na perkuse a bicí pak Camilo Caller, perkusista s peruánskými předky, který spolupracoval např. se Zuzanou Navarovou. 

Koncert Vášeň s tangem slibuje nevšední zážitek plný temperamentu, ale i melancholie. Poslední vstupenky lze koupit online na www.kfpar.cz, případně v Turistickém informačním centru pod Zelenou bránou v Pardubicích. 


Koncert z cyklu Máme hosty. 

Kdy & kde: středa 20. 11. 2019 v 19.00 hodin 
Aula Arnošta z Pardubic, Univerzita Pardubice, Polabiny 

Program: argentinské tango v mnoha podobách 
Účinkující: Escualo Quintet 
Gabriela Vermelho – zpěv 
Camilo Caller – perkuse a bicí 
Komorní filharmonie Pardubice 

Zdroj a foto: www.escualokvintet.cz a Komorní filharmonie Pardubice 

  •  
  •